Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty

Lotos Trefl Gdańsk rozpoczął porządki w składzie

Karol Wasiek
Karol Wasiek
Przedstawiciele Lotosu Trefla rozpoczęli proces budowy składu na sezon 2017/2018. Gdańscy kibice nie będą dłużej oglądać w akcji Dmytro Paszyckiego, który zamierza zmienić swoją pozycję na boisku.

O ewentualnym odejściu Dmytro Paszyckiego z Lotosu Trefla informowaliśmy jako pierwsi w świąteczną niedzielę. Przedstawiciele gdańskiego klubu we wtorek potwierdzili te doniesienia.

Ciekawostką jest fakt, że władze Lotosu Trefla wraz z Andreą Anastasim chcieli pozostawić Ukraińca w składzie, ale on... chce zmienić pozycję.

Paszycki zamierza przekwalifikować się na atak. To mocno pokrzyżowało plany, bo w Gdańsku numerem jeden na tej pozycji jest Damian Schulz.

- Rozważaliśmy przedłużenie kontraktu z tym graczem, jednak w wizji drużyny, którą stworzyliśmy wspólnie z trenerem Anastasim, był on wciąż rozpatrywany jako środkowy. Sam zawodnik z kolei planuje zmianę boiskowej pozycji - mówi Dariusz Gadomski, prezes Lotosu Trefla Gdańsk.

ZOBACZ WIDEO: Katarzyna Kiedrzynek wyzywa Zbigniewa Bońka na boiskowy pojedynek. "To bardzo ważny zakład!"

Paszycki w zakończonych rozgrywkach był podstawowym graczem gdańskiego zespołu, występując w 31 z 32 ligowych spotkań. Zdobył w nich 301 punktów, notując m.in. 27 asów serwisowych i 65 punktowych bloków, co pozwoliło mu znaleźć się w najlepszej dziesiątce blokujących PlusLigi.

Jego miejsce na środku siatki ma zająć Piotr Nowakowski z Asseco Resovii Rzeszów.

Czy odejście Dmytro Paszyckiego to duża strata dla Lotosu Trefla Gdańsk?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL