WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Anna Klepaczko / Na zdjęciu: Vital Heynen

Specyficzne warunki Vitala Heynena. Pierwsza taka umowa z trenerem reprezentacji Polski

Dominika Pawlik
Dominika Pawlik
Vital Heynen po każdym roku będzie mógł rozwiązać kontrakt z polską federacją. Dokładnie takie samo prawo będzie miał Polski Związek Piłki Siatkowej.

Polecamy:
Siatkarska Liga Narodów w Polsce! KUP BILET>>>

Nowego trenera reprezentacji Polski poznaliśmy zaledwie kilka dni temu, a on już zdążył, pomimo swojej klubowej pracy, być na dwóch meczach PlusLigi (w Bełchatowie i Zawierciu).

Wybrany przez zarząd PZPS szkoleniowiec miał przejąć schedę po Ferdinando de Giorgim i wprowadzić kadrę na igrzyska w Tokio w 2020 roku. Włoch miał umowę 2+2, czyli po dwóch latach jego praca miała zostać poddana weryfikacji, ostatecznie jednak został zwolniony już po roku.

W programie "7 strefa" w Polsat Sport dowiedzieliśmy się, jakie warunki ma Vital Heynen. Belg po każdym sezonie ma możliwość 3-miesięcznego wypowiedzenia, takie samo prawo ma PZPS.

To nowość, dotychczas umowy były podpisywane na dłuższe okresy, więc przedwczesne jej zerwanie oznaczało wypłaty wysokich sum pieniężnych.

Heynen o posadę trenera walczył z Andrzejem Kowalem i Piotrem Gruszką. Zarząd nie miał jednak wątpliwości, kto powinien być nowym szkoleniowcem i postawił na Belga. Ten był związany kontraktem z federacją belgijską, ale zgodnie z zapisami w umowie, mógł go rozwiązać w każdej chwili i z tego prawa skorzystał.

ZOBACZ WIDEO Vital Heynen rozdał czekoladki w kształcie medali. "Nie dostał jej tylko prezes Kasprzyk"Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Czy zatrudnienie Vitala Heynena to dobry wybór PZPS?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (5):

    Pokaż więcej komentarzy (2)