Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Bartosz Bednorz w przyjęciu zagrywki Materiały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: Bartosz Bednorz w przyjęciu zagrywki

Kwalifikacje Tokio 2020. Vital Heynen znów zaskoczył. Reprezentacja Polski bez Bednorza i Kochanowskiego

Dominika Pawlik
Dominika Pawlik
Jakub Kochanowski i Bartosz Bednorz nie wystąpią w turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich, a także w nadchodzącym Memoriale Wagnera. Vital Heynen wskazał czternastu siatkarzy, którzy wezmą udział w tej imprezie.

Do samego końca szesnastu zawodników rywalizowało o miejsce w składzie na najważniejszy turniej tego sezonu. Memoriał Wagnera będzie ostatnim miejscem na szlifowanie gry, natomiast w kolejny weekend walczyć będą o kwalifikację olimpijską w Gdańsku (9-11 sierpnia) z Tunezją, Słowenią i Francją.

Po zamkniętych sparingach z Belgią oraz otwartych z Holandią, trener Vital Heynen postanowił skreślić jednego przyjmującego i jednego środkowego, na pozostałych pozycjach była już od kilku dni jasność, bowiem po zgrupowaniu w Zakopanem z kadry odpadł atakujący Łukasz Kaczmarek.

Czytaj też: Wilfredo Leon: Mam nadzieję, że w Gdańsku kibice też będą skandować moje nazwisko

Tym samym wiemy już, że podczas Memoriału w Krakowie oraz w turnieju w Gdańsku nie wystąpią Jakub Kochanowski oraz Bartosz Bednorz.

ZOBACZ WIDEO Potencjał siatkarskiej kadry jest ogromny? "Mamy na każdej pozycji wielu doskonałych zawodników"


Środkowy po wyczerpującym sezonie klubowym występował w fazie interkontynentalnej Ligi Narodów, a potem dostał wolne. Od samego początku uczestniczył w zgrupowaniu w Zakopanem i miał okazję wystąpić w sparingach. Konkurencja wśród środkowych była bardzo zacięta, ostatecznie Belg postawił na Mateusza Bieńka, Piotra Nowakowskiego oraz Karola Kłosa.

Zaskoczeniem jest skreślenie Bartosza Bednorza, który był liderem kadry podczas Final Six Ligi Narodów w Chicago, otrzymał tam wyróżnienie. Wydawało się, że najmniejsze szanse na grę w Krakowie oraz Gdańsku będzie miał Artur Szalpuk, który dopiero od niedawna jest w pełni zdrowy.

Czytaj też: Polska - Holandia. Artur Szalpuk wrócił do zdrowia. Mistrz świata walczy o miejsce w kadrze na Gdańsk

Na przyjęciu Heynen będzie miał więc do dyspozycji Michała Kubiaka, Wilfredo Leona, Bartosza Kwolka, Aleksandra Śliwkę oraz wspomnianego Artura Szalpuka.

Skład reprezentacji Polski na Memoriał Wagnera i kwalifikacje do igrzysk olimpijskich:

Rozgrywający: Fabian Drzyzga, Grzegorz Łomacz.

Atakujący: Dawid Konarski, Maciej Muzaj.

Środkowi: Piotr Nowakowski, Mateusz Bieniek, Karol Kłos.

Przyjmujący: Wilfredo Leon, Michał Kubiak, Bartosz Kwolek, Aleksander Śliwka, Artur Szalpuk.

Libero: Paweł Zatorski, Damian Wojtaszek.

Sztab szkoleniowy:

Vital Heynen - trener
Mieszko Michał Gogol - asystent trenera
Sebastian Pawlik - asystent trenera
Paweł Woicki - asystent trenera
Jakub Gniado - trener przygotowania fizycznego
Fons Vranken - trener przygotowania fizycznego
Robert Kaźmierczak - statystyk
Wiesław Maroń - lekarz
Tomasz Pieczko - fizjoterapeuta
Paweł Brandt - fizjoterapeuta
Ela Poznar - kierownik drużyny
Hubert Tomaszewski - menadżer kadry narodowej

Skreślenie którego zawodnika jest większym zaskoczeniem?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (61):

 • Grzymisław Zgłoś
  Zaskoczeniem jest na pewno powołanie Nowakowskiego kosztem Kochanowskiego. W Final6 pokazali się Kłos i Huber, a poza tym byli Kochanowski i Bieniek. Ani w sezonie, ani tym bardziej w Lidze
  Czytaj całość
  Narodów, Nowakowski się nie wyróżnił. Jednak doświadczenie zdecydowało.Mógł być Bednorz zamiast Szalpuka, nie musiał, ale poparcie społeczne dla niego jest szokujące. Krótka pamięć kibiców zdumiewa. Był wspaniały podczas Final6 Ligi Narodów, ale jak w meczach grupowych potrafił skończyć 3 ataki na ponad 20 i nie odebrać kilku kolejnych serwisów, to jakoś już nie pamiętacie. To i tak była rywalizacja o pozycje 4-5-tego przyjmującego.
  • maroch111 Zgłoś
   Aż trudno w to uwierzyć.Zastanawiam się co w tej kadrze robi np Pan Śliwka-totalna beznadzieja i niedojda siatkarska,nieumiejąca ani porządnie przyjąć,ani zakończyć akcji ,a
   Czytaj całość
   pojedyncze ,przypadkowe udane zagrania można policzyć na palcach jednej ręki.Niestety niektórzy trenerzy mają dziwną manierę-zrobienia siatkarza na siłę,wbrew zdrowemu rozsądkowi-podobnie jest w żeńskiej siatkówce-to co wyprawia np Grajber ,Mędrzyk ,Kąkolewska woła o pomstę do nieba.Oby nie skończyło się to wielkim płaczem i lamentem,bo nawet minuta przebywania tych osób na parkiecie może położyć cały mecz.
   • Janusz Gil Zgłoś
    Jakie zaskoczenie? przestańcie "mącić" w dobrze prosperującej drużynie ! A gdyby odpadł Szalpuk,a nie Bednorz to nie byłoby wielkiego zaskoczenia (przecież aktualny mistrz świata).
    Wszystkie komentarze (61)

    Komentarze (61)

    ×
     Wszystkie komentarze (61)
     PRZEJDŹ NA WP.PL