Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Bartosz Bednorz w przyjęciu zagrywkiMateriały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: Bartosz Bednorz w przyjęciu zagrywki

Tokio 2020. Kwalifikacje do igrzysk. Bartosz Bednorz zaskoczony decyzją trenera

Mateusz Kozanecki
Mateusz Kozanecki
- Wydawało mi się, że zrobiłem wszystko, by znaleźć się w tej kadrze - powiedział Bartosz Bednorz w rozmowie z "Przeglądem Sportowym". Polski przyjmujący był zaskoczony brakiem powołania na turniej w Gdańsku.

Polscy siatkarze w wielkim stylu uzyskali awans na igrzyska olimpijskie w Tokio. Przypomnijmy, że zwyciężyli w turnieju kwalifikacyjnym w Gdańsku, pokonując kolejno Tunezję (3:0), Francję (3:0) oraz Słowenię (3:1).

W składzie reprezentacji zabrakło Bartosza Bednorza. Trener Vital Heynen zdecydował się na powołanie Wilfredo Leona oraz Artura Szalpuka. Bednorz był bardzo zaskoczony tą decyzją, o czym powiedział w rozmowie z "Przeglądem Sportowym".

- To było przed startem Memoriału Wagnera. Kiedy trener oznajmił mi decyzję w pierwszej chwili aż straciłem oddech z wrażenia. Wydawało mi się, że zrobiłem wszystko, by znaleźć się w tej kadrze - powiedział Bartosz Bednorz.

ZOBACZ WIDEO Tokio 2020. Awans na igrzyska jest, pora na wymarzony medal? "Nikogo się nie boimy. Czujemy się mocni"

Bednorz długo nie mógł pogodzić się z brakiem powołania. - Rozmowa była dość długa, zadawałem pytania, bo nie mogłem uwierzyć w powody tej decyzji. Od początku sezonu kadrowego moja współpraca z trenerem układała się dobrze, nie mieliśmy żadnego konfliktu - dodał przyjmujący.

Mimo to przyznał, że śledził turniej w Gdańsku i ściskał kciuki za swoich reprezentacyjnych kolegów. - Oglądałem turniej i kibicowałem chłopakom, bo byłem w tej grupie i wiem jak ciężko pracuje się na każdy sukces oraz jak ciężko trenują oni. Po prostu należały im się te zwycięstwa i awans do Tokio - powiedział.

Siatkarz zapowiedział jednocześnie, że jeżeli nie otrzyma powołania do kadry przed mistrzostwami Europy, wówczas wyjedzie do Włoch, aby tam przygotowywać się do sezonu ligowego.

Czytaj także:
Historyczny moment dla kubańskiej siatkówki. Robertlandy Simon powraca do reprezentacji
Kwalifikacje do igrzysk. Tokio 2020. Ryszard Bosek o nietykalności Wilfredo Leona

Czy Bartosz Bednorz powinien otrzymać powołanie na ME?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (16):

 • Teodorek Bromowski Zgłoś
  Bednorz jest lepszy od Leona.Trener robi duży błąd. Kiedyś szczęście tego trenera ominie i przestaną się ni zachwycać.
  • Katon el Gordo Zgłoś
   Większość komentarzy to subiektywne oceny i budowanie rankingów kto z przyjmujących jest lepszy (Leon, Kubiak, Śliwka, Szalpuk, Bednorz). Ja chcę zwrócić uwagę na coś innego. B.
   Czytaj całość
   Bednorz mówi: "Wydawało mi się, że zrobiłem wszystko, by znaleźć się w tej kadrze... Zadawałem pytania, bo nie mogłem uwierzyć w powody tej decyzji". Niestety ale to brak dojrzałości. Rozumiem jego rozgoryczenie ale jednocześnie mu się dziwię. Każdy, kto uprawia lub uprawiał sport wyczynowy wie, że czasami wypruwamy z siebie flaki i robimy wszystko co w naszej mocy a oczekiwanego efektu nie ma. Wśród tych którzy "zrobili wszystko co w ich mocy" też są przegrani. TO JEST SPORT WYCZYNOWY I NIKT NIE MOŻE DAĆ GWARANCJI SUKCESU. GDYBY TAK BYŁO, TO WSZYSCY KTÓRZY PORZĄDNIE TRENUJĄ BYLIBY MISTRZAMI ŚWIATA LUB IGRZYSK OLIMPIJSKICH.
   • skandal10 Zgłoś
    Bartosz Kurek po wyrzuceniu z kadry konsekwentnie milczał. Pozwoliło mu to dorosnąć, wyczyścić głowę, uregulować sprawy z Antiga i wrócić do reprezentacji, zdobyć mvp MŚ. Bartosz
    Czytaj całość
    Bednorz powinien zrobić to samo. Ten wywiad a szczególnie wzmianka to zmieniających się trendach jest niepotrzebny. A już ultimatum co do powołania lub nie na ME i PŚ aroganckie.Czas pokaże słuszność decyzji trenera. Ryzyko jest zawsze.
    Wszystkie komentarze (16)

    Komentarze (16)

     Wszystkie komentarze (16)
     PRZEJDŹ NA WP.PL