Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Katarzyna Skowrońska-DolataPAP / Maciej Kulczyński / Na zdjęciu: Katarzyna Skowrońska-Dolata

Katarzyna Skowrońska-Dolata zakończyła karierę. Przez lata była wielką gwiazdą siatkówki

Robert Czykiel
Robert Czykiel
Katarzyna Skowrońska-Dolata postanowiła zakończyć profesjonalną karierę w wieku 36 lat. Polska siatkarka ostatnio grała w brazylijskim Hinode Barueri.

Przed inauguracją mistrzostw Europy siatkarek pojawiła się informacja, która zasmuciła wielu kibiców. Katarzyna Skowrońska-Dolata w "Przeglądzie Sportowym" oficjalnie potwierdziła, że zakończyła profesjonalną karierę. 36-latka uznała, że to najlepszy moment na taką decyzję.

Mistrzostwa Europy 2019 kobiet. Czterech gospodarzy, dwa ćwierćfinały w Polsce. Zasady rywalizacji o medale >>

Polka ostatnie dwa lata spędziła w Brazylii, gdzie występowała w zespole Hinode. Tam mogła się odbudować po bardzo poważnej kontuzji. Na początku 2017 roku zerwała więzadła krzyżowe w prawym kolanie i przez długie miesiące nie mogła grać w siatkówkę.
Już wtedy mogła zakończyć karierę, ale postanowiła walczyć o powrót na parkiet. Udało się, a w brazylijskim klubie była jedną z największych gwiazd. Nie tylko zresztą tam, bo przez większą część kariery utrzymywała się na topie.

ZOBACZ WIDEO Tokio 2020. Dziennikarze WP SportoweFakty wskazali kluczowy element, który zadecydował o awansie. "Niby prosta rzecz"


Polacy ją pokochali, gdy z reprezentacją Polski dwukrotnie wywalczyła mistrzostwo Europy (w 2003 i 2005 roku). Błyszczała nie tylko w kadrze, ale także w licznych klubach, w których grała. Jej kolekcja trofeów robi wrażenie.

Skowrońska-Dolata na koncie ma mistrzostwa Włoch, Turcji, Chin i Azerbejdżanu. Wygrała Klubowe Mistrzostwa Świata, a także trzykrotnie zdobywała brązowy medal Ligi Mistrzyń. Często była wybierana MVP lig i turniejów. Przez lata była jedną z najlepszych siatkarek w Polsce.

Mistrzostwa Europy siatkarek. Klaudia Alagierska wskazała słaby punkt Polek >>

Grała w wielu klubach. To m.in. Asystel Novara, Fenerbahce Stambuł, Evergrande Volleyball, Impelu Wrocław, Foppapedretti Bergamo, a ostatnio Hinode Barueri. Praca w zagranicznych klubach wiązała się jednak z wieloma wyrzeczeniami, bo często Boże Narodzenie spędzała z dala od domu.

Czy Skowrońska-Dolata jest najlepszą polską siatkarką XXI wieku?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (14):

Wszystkie komentarze (14)

Komentarze (14)

×
    Wszystkie komentarze (14)
    PRZEJDŹ NA WP.PL