Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Reprezentacja Polski mężczyznWP SportoweFakty / Monika Pliś / Na zdjęciu: Reprezentacja Polski mężczyzn

Mistrzostwa Europy siatkarzy. Polski rząd przygotowuje czarter dla reprezentacji

Igor Kubiak
Igor Kubiak
Z Polski do Holandii wyleci rządowy czarter, który zabierze siatkarzy do Słowenii na półfinał mistrzostw Europy - poinformował premier Mateusz Morawiecki. Nasi reprezentanci wciąż przebywają na lotnisku w Amsterdamie.

"Nasza siatkarska kadra utknęła na lotnisku w Amsterdamie. Wysyłamy po nich rządowy samolot, żeby spokojnie mogli dotrzeć na półfinał do Lublany i trzymamy za nich kciuki" - napisał na Twitterze Mateusz Morawiecki.

Nasza reprezentacja w poniedziałek wieczorem pokonała w ćwierćfinale ME siatkarzy Niemców 3:0 w Apeldoorn. Następnego dnia kadra udała się na lotnisko w Amsterdamie, gdzie o 10:15 miała wylecieć linią Adria Airways do Lublany na kolejne spotkanie w turnieju. Na miejscu okazało się jednak, że słoweńskie linie lotnicze przeprowadzają strajk w dniach 24-25 września i lot został odwołany. 

Rządowy samolot ma pojawić się na lotnisku w Amsterdamie po godz. 15:00. Podróż do Lublany powinna potrwać ok. 1 godz. i 45 minut.

- Siatkarze - mimo strajku linii lotniczych - polecą z Amsterdamu na Słowenie. Samolotem rządowym! Zalatwilismy to blyskawicznie. Dziekuje premierowi - (pisownia oryginalna) napisał na Twitterze polityk i wiceprezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej, Ryszard Czarnecki.

Półfinałowy mecz Słowenia - Polska odbędzie się w Lublanie w czwartek, 26 września, o godz. 20.30. Wszystkie dotychczasowe spotkania mistrzostw Europy nasi reprezentanci rozgrywali w Holandii. Mecz półfinałowy zaplanowano w Słowenii, z kolei spotkania o medale będą rozgrywane we Francji (Paryż).

Mistrzostwa Europy 2019 rozgrywane są w czterech państwach - Holandii, Belgii, Słowenii i Francji. 

Czytaj teżMistrzostwa Europy siatkarzy. Niemieckie media chwalą swoich zawodników. "Polacy o klasę wyżej"

Czytaj teżMistrzostwa Europy siatkarzy. Reprezentacja Polski po raz pierwszy od ośmiu lat w strefie medalowej

ZOBACZ WIDEO: Mistrzostwa Europy siatkarzy. Kubiak o niefortunnej sytuacji z lotem. "Tak się złożyło, że mam kilka numerów do ważnych ludzi"

Czy polski rząd podjął dobrą decyzję o wysłaniu rządowego samolotu dla siatkarzy?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (51):

Wszystkie komentarze (51)

Komentarze (51)

×
    Wszystkie komentarze (51)
    PRZEJDŹ NA WP.PL