Najnowsze Wyniki/Kalendarz
trener Jacek Nawrocki WP SportoweFakty / Justyna Serafin / Na zdjęciu: trener Jacek Nawrocki

Bunt siatkarek. Maciej Jarosz o problemach w reprezentacji. Rozwiązaniem odejście Jacka Nawrockiego

Mateusz Kozanecki
Mateusz Kozanecki
W czwartek Jacek Nawrocki wyleciał do Włoch, gdzie ma się spotkać z czołowymi reprezentantkami kraju. Zdaniem Macieja Jarosza rozwiązaniem sytuacji może być dymisja trenera kadry.

Na początku listopada rozpętała się burza wokół reprezentacji siatkarek. Zawodniczki wysłały list do prezesa PZPS, w którym zarzuciły Jackowi Nawrockiemu m.in. napady złości, obniżanie poczucia wartości, brak szczerości i oszukiwanie. Podpisało się pod nim większość reprezentantek (więcej na ten temat przeczytasz TUTAJ).

14 listopada Jacek Nawrocki, w towarzystwie Waldemara Kawki i Huberta Tomaszewskiego, poleciał do Włoch, aby toczyć tam rozmowy z czołowymi zawodniczkami.

Czytaj także: Małgorzata Niemczyk o buncie w kadrze: Dziewczyny powinny być wdzięczne selekcjonerowi

- Problem jest i my go nie rozwiążemy. Według mnie trenerowi Nawrockiemu nie uda się dojść do porozumienia podczas rozmowy z zawodniczkami - skomentował Maciej Jarosz w rozmowie z telewizją Polsat Sport.

ZOBACZ WIDEO: Eliminacje Euro 2020. Izrael - Polska. Klich niezadowolony ze swojej postawy w kadrze. "Mogę dawać zdecydowanie więcej"

Zdaniem trzykrotnego wicemistrza Europy, rozwiązaniem problemu jest dymisja Jacka Nawrockiego i znalezienie nowego selekcjonera reprezentacji Polski.

Czytaj także: LSK. Monika Bociek: Poczułam flow na zagrywce!

- Uważam, że chyba jedynym rozwiązaniem będzie odejście Nawrockiego z reprezentacji. Takie rozwiązanie byłoby nieludzkie dla trenera, który osiągnął z kadrą dobry wynik i ciężko pracował z nią przez pięć lat - powiedział Jarosz.

- Przyjdzie ktoś nowy i wtedy pojawi się szansa na sukces sportowy. Mam na myśli styczniowy turniej, gdzie Biało-Czerwone będą walczyć o awans na igrzyska olimpijskie. Z jednej strony szkoda mi trenera, a z drugiej wiem, co to reprezentacja i wynik sportowy. W tym przypadku nie ma dobrego rozwiązania - zakończył.

Czy Jacek Nawrocki powinien powołać się do dymisji?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (10):

 • Kazimierz Wieński Zgłoś
  Nie ma co się zastanawiać ,trener do wymiany i to już od dawna !!!czwarte miejsce to nie jego zasługa ,On nic nie zrobił dobrego tylko rozłożył dobrze zapowiadającą się drużynę
  Czytaj całość
  !!!!!
  • ksdani Zgłoś
   Jarosz weź się ogarnij... 4 miejsce na ME .. sukces dwukronych Mistrzyń Europy jako dowód na dobrą pracę Nawrockiego.. ha ha ha jajcarz. 5 lat budował i szał.. historyczny sukces...
   Czytaj całość
   Hmmm... Ciekawe... ile czasu dostałby w męskiej... pół roku... no oki.. rok.. i koniec a tu mamy bohatera..Hubert Wager był trenerem dziewczyn i sobie NIE PORADZIŁ więc odszedł. Sam stwierdził, że do prowadzenia kobiecych zespołów potrzeba cech, których on sam nie posiada i wraca do chłopaków.Anastasi też jaso się wypowiedział ... cyt. "Nawrocki powinien sam odejść. Tak na jego miejscu zrobiłby Andrea Anastasi, który jest zmartwiony całą sytuacją."....JN nie nadawał się na trenera chłopaków.. nie nadaje się na trenera dziewczyn.. Cóż... układy ..
   • atenaneta Zgłoś
    jeśli już to prezes do dymisji
    Wszystkie komentarze (10)

    Komentarze (10)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL