Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Jakub Kochanowski WP SportoweFakty / Paweł Piotrowski / Na zdjęciu: Jakub Kochanowski

PlusLiga. Jakub Kochanowski: Ciężkie mecze dają więcej niż łatwe zwycięstwa

Krzysztof Sędzicki
Krzysztof Sędzicki
- Ja się nie spodziewam, że będzie dużo łatwych spotkań, bo nadal jesteśmy w trakcie budowania jakości - twierdzi Jakub Kochanowski, środkowy PGE Skry Bełchatów. Jego zespół rozpoczął pięciomeczowy maraton.

W sobotę bełchatowianie pokonali MKS Będzin w czterech setach. Spotkanie z ostatnią drużyną w tabeli kosztowało jednak żółto-czarnych sporo sił. 

- Można było przede wszystkim przegrać ten mecz i to, że wygrywamy za trzy punkty, to jest wartościowa rzecz. Będzin zagrał bardzo dobre spotkanie, my natomiast nie zagraliśmy najlepiej. Ale takie ciężkie mecze uważam, że dają nam więcej niż łatwe zwycięstwa - ocenił Jakub Kochanowski.

Czytaj też: Jakub Bednaruk: Nie wychodzę z hali jak zbity pies

Będzinianie przez długi czas dotrzymywali kroku ekipie z Bełchatowa. Dopiero w kluczowych fragmentach setów siatkarzom PGE Skry udawało się wygrać kluczowe akcje i - dzięki temu - całe partie.

ZOBACZ WIDEO: Karol Kłos podsumował sezon reprezentacji Polski. "Tak dobrze jeszcze nie było"

- Szczególnie trzeci i czwarty set były bardzo dobre w wykonaniu MKS-u. Zmusili nas do wspięcia się na wyżyny. O tym, że wygraliśmy zadecydowały ze dwie piłki w trzeciej i jedna piłka w czwartej odsłonie. Dlatego tym bardziej się cieszymy - podkreślił środkowy PGE Skry Bełchatów.

Kochanowski wraz z Norbertem Huberem zagrali na wysokiej skuteczności w ataku. Co ciekawe, zarówno pierwsza, jak i ostatnia piłka w meczu została zagrana przez środek.

- To jest tylko praca Grześka Łomacza, który na bieżąco analizuje to, co dzieje się na boisku po naszej stronie i po stronie przeciwnika. Dobiera zagrania tak, by utrudnić życie blokującym po przeciwnej stronie siatki. Ja bym w tym reguły nie szukał. W następnym meczu to się może zacząć i skończyć zupełnie inaczej. Ważne, że to jest skuteczne, a na razie jest - tłumaczył Kochanowski.

W tym sezonie bełchatowianie mogą skoncentrować się tylko na rozgrywkach ligowych. Nie biorą udziału w europejskich pucharach. Ale i tak - zdaniem reprezentanta Polski - PGE Skrę czeka sporo walki.

- Ja się nie spodziewam, że będzie dużo łatwych spotkań, bo nadal jesteśmy w trakcie budowania jakości. Nie mieliśmy dużo czasu, by zagrać mecze kontrolne bez presji. Trzeba było szybko zacząć grać w lidze, w której każda akcja ma znaczenie. Budujemy się. Mam nadzieję, że nie osiągniemy prędko naszego limitu i za jakiś może miesiąc-dwa "dotrzemy się" na tyle, by prezentować bardzo dobrą siatkówkę - zaznaczył mistrz świata.

Przed spotkaniem z MKS-em Będzin trener Michał Gogol zapowiadał, że chciałby, aby jego zespół przede wszystkim czerpał radość z gry w siatkówkę. Jakub Kochanowski zapytany przez nas, czy cieszy go gra, odpowiedział twierdząco.

- Oczywiście, że czerpię z tego radość. Czasami jest ciężko, szczególnie teraz w maratonie pięciomeczowym będą dni, że będziemy zmęczeni. Nad powierzchnią powinno nas utrzymać to, że cieszymy się udanymi zagraniami i wygranymi setami - skomentował.

W środę o 17:30 PGE Skra podejmie w Hali Energia Asseco Resovię Rzeszów. Te pojedynki stały się w ostatnich latach ligowym klasykiem.

- Można mówić, że Resovia ma problemy, że gra słabiej niż powinna. Ale takie drużyny zawsze się odbijają, najczęściej w meczach z niezłym przeciwnikiem z góry tabeli. Jestem przekonany, że mecz nie skończy się w trzech setach, że będzie walka na noże - zapowiedział Kochanowski.

Czy PGE Skra Bełchatów pokona Asseco Resovię Rzeszów?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL