Najnowsze Wyniki/Kalendarz
siatkarze GKS-u KatowiceNewspix / Łukasz Laskowski / Na zdjęciu: siatkarze GKS-u Katowice

PlusLiga. List otwarty siatkarzy GKS-u Katowice. Chcą dokończyć sezon nawet za kilka miesięcy

Dominika Pawlik
Dominika Pawlik
"Chcemy dokończyć rozgrywki w późniejszych miesiącach, nie chcąc przy tym dodatkowego wynagrodzenia za wydłużenie okresu naszej pracy" - czytamy w liście otwartym siatkarzy GKS-u Katowice. Na razie PlusLiga pauzuje z powodu koronawirusa.

Sezon PlusLigi z powodu koronawirusa został wstrzymany jeszcze przed zakończeniem fazy zasadniczej. Na razie nie ma wiążących decyzji o medalistach lub całkowitym anulowaniu rozgrywek. Cały czas w grę wchodzi opcja powrotu na boiska, jeśli sytuacja się poprawi. 

Siatkarze GKS-u Katowice przedstawili swoje stanowisko wobec wtorkowej informacji o odwołaniu igrzysk olimpijskich. Są gotowi wrócić do rywalizacji nawet za kilka miesięcy i nie chcą za to dodatkowego wynagrodzenia. "Byłoby to dla nas niehonorowe" - czytamy w liście. 

"Ciężko nam sobie wyobrazić, że sezon i wiele miesięcy bardzo ciężkiej pracy mamy zakończyć bez zawieszenia medali na szyjach" - twierdzą siatkarze. Wszystkie europejskie rozgrywki zostały wstrzymane, a kilka już zostało zakończonych, np. w niemieckiej Bundeslidze nie zapadły rozstrzygnięcia, mimo że podobnie jak w PlusLidze, do finiszu fazy zasadniczej pozostało bardzo niewiele. 

GKS Katowice zajmuje 6. miejsce w tabeli, ma pewne miejsce w fazie play-off. 

Czytaj też:
Koronawirus. Co dalej z PlusLigą? Decyzja może zapaść w tym tygodniu
PlusLiga. Kończy się pewna epoka w siatkówce. Mariusz Wlazły: To mój ostatni sezon w PGE Skrze Bełchatów

ZOBACZ WIDEO: Koronawirus. Szalenie trudna sytuacja w światowym sporcie. "Nie ma rozgrywek, nie ma kibiców, nie ma pieniędzy"Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Sezon Plusligi...

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (1):

Komentarze (1)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL