Najnowsze Wyniki/Kalendarz
siatkarze reprezentacji PolskiMateriały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: siatkarze reprezentacji Polski

Liga Narodów zawieszona na dwa sezony? Zwolenników takiego rozwiązania nie brakuje

Jacek Pawłowski
Jacek Pawłowski
Siatkarska Liga Narodów w 2020 roku została przełożona. Na chwilę obecną nowy termin nie został ustalony. Część federacji wysłała do FIVB wniosek o odwołanie rywalizacji nie tylko w tym, ale również kolejnym sezonie.

Tegoroczne rozgrywki miały zacząć się w połowie maja. Panie miały rywalizować od 19 maja, a panowie od 22 maja. FIVB w porozumieniu z kontynentalnymi i krajowymi federacjami podjęła decyzję o przełożeniu tegorocznej Siatkarskiej Ligi Narodów (VNL) na późniejszy termin. Wstępnie planowano rozegrać rywalizację po Letnich Igrzyskach Olimpijskich, ostatecznie jednak rywalizacja w Tokio została przełożona na 2021 rok. 

Niewykluczone, że Liga Narodów w 2020 roku zostanie odwołana. Jak donoszą włoskie media, część z przedstawicieli federacji sceptycznie podchodzi do możliwości rozgrywania turniejów jesienią. Światowe władze jeszcze nie podjęły decyzji w sprawie nowego terminu.

Według nieoficjalnych doniesień do Lozanny trafiło już kilka próśb dotyczących rezygnacji z organizacji zawodów nie tylko w 2020, ale również w 2021 roku. Powodem są możliwe problemy związane z brakiem terminów w związku z organizacją rozgrywek klubowych oraz negatywne skutki finansowe, jakie może mieć pandemia koronawirusa na poszczególne federacje. 

Polski Związek Piłki Siatkowej poinformował, że wszystkie bilety na rozgrywki Ligi Narodów zachowują ważność. "Jeśli zdecydujesz się zostawić swój bilet na tegoroczną Siatkarską Ligę Narodów, gwarantujemy ci wyjątkowe warunki zakupu wejściówek na przyszłoroczne mecze Mistrzostw Europy rozgrywane w Polsce. Będzie to możliwość zakupu biletów w przedsprzedaży i to po obniżonej cenie!" - napisano w komunikacie.

Czytaj także:
Koronawirus. Vital Heynen: Włosi zapłacili cenę za to, jakim są narodem (wywiad)
Siatkarska Liga Narodów. Informacje dla kibiców ws. zakupionych biletów

ZOBACZ WIDEO: Kiedy odbędą się igrzyska olimpijskie w Tokio? "Zaczyna się wielka gra strategiczna"Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Czy FIVB powinna zrezygnować z rozegrania Ligi Narodów w 2020 roku?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL