Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Bartosz Bednorz w przyjęciu zagrywkiMateriały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: Bartosz Bednorz w przyjęciu zagrywki

Transfery. Siatkówka. Bartosz Bednorz podpisał kontrakt z Zenitem Kazań

Piotr Bobakowski
Piotr Bobakowski
Przyjmujący reprezentacji Polski, Bartosz Bednorz, wybrał ofertę Zenitu Kazań, z którym związał się na dwa lata. Nieoficjalnie wiadomo, że w Rosji będzie zarabiać 900 tys. euro za sezon.

Wyjaśniła się przyszłość sportowa przyjmującego klubu Leo Shoes Modena i reprezentacji Polski, Bartosza Bednorza. Według informacji dziennikarza "Przeglądu Sportowego", Kamila Drąga, Polak przez dwa kolejne sezony będzie zawodnikiem Zenitu Kazań.

"To już pewne, choć na oficjalne potwierdzenie przyjdzie nam zapewne jeszcze poczekać. Jak udało nam się ustalić, Bartosz Bednorz zdecydował się na transfer do Zenitu Kazań i podpisanie z rosyjskim gigantem dwuletniej umowy opiewającej na zawrotną kwotę" - czytamy w serwisie internetowym dziennika.

W lidze rosyjskiej 25-letni Bednorz ma zarabiać ogromną jak na siatkówkę kwotę. Nieoficjalnie mówi się o sumie ok. 900 tys. euro za sezon gry. W latach 2014-18 gwiazdą zespołu z Kazania był Wilfredo Leon.

W tym sezonie Zenit zawiódł na wszystkich frontach. W Superlidze drużyna z Kazania zajęła drugie miejsce (za Lokomotiwem Nowosybirsk Fabiana Drzyzgi), a w Lidze Mistrzów nie zdołała wyjść z grupy, w której rywalizowała m.in. z Jastrzębskim Węglem. Na dodatek, Zenit poniósł klęskę w klubowych mistrzostwach świata.

"Powrót trenera Władimira Alekny i transfer Bednorza mają przywrócić blask najlepszej drużynie świata ostatniej dekady" - pisze "Przegląd Sportowy".

Zobacz:
Koronawirus. Zakupy Bartosza Bednorza. Utknął w gigantycznej kolejce
Siatkówka. Wilfredo Leon: Miałem oferty z PlusLigi. Chciałbym zagrać w Polsce

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Można zazdrościć Milikowi widoków podczas treningu

na Facebooku.

Komentarze (7):

Wszystkie komentarze (7)

Komentarze (7)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL