Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Vital HeynenMateriały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: Vital Heynen

Siatkówka. Jacek Kasprzyk wyjawił szczegóły negocjacji z Vitalem Heynenem

Dominika Pawlik
Dominika Pawlik
Jacek Kasprzyk odbył telekonferencję z Vitalem Heynenem i ma już zaplanowane kolejne spotkanie. Polski Związek Piłki Siatkowej dopina szczegóły tego sezonu i negocjuje nowy kontrakt ze szkoleniowcem.

Trener Vital Heynen miał podpisany kontrakt aż do igrzysk w Tokio. Zgodnie z siatkarskim kalendarzem reprezentacja na tym miała zakończyć zmagania. W związku z pandemią koronawirusa i przesunięciem igrzysk na 2021 rok, skomplikowała się kwestia umowy z Belgiem, ale też samych przygotowań do tak istotnej imprezy.

PZPS pracuje nad nowym kontraktem i programem dla reprezentacji Polski. Jedyną imprezą, która odbędzie się w tym sezonie, ma być Liga Narodów. - Jesteśmy na etapie dotyczącym planu szkoleniowego na ten i następny sezon. Odbyliśmy telekonferencję, a kolejna odbędzie się w przyszły wtorek. Jesteśmy chętni i bardzo chcemy, żeby Heynen pracował z nami do igrzysk olimpijskich, a nawet do ME 2021. Czekamy na odpowiedź trenera i warunki, które nam przedstawi - mówi Jacek Kasprzyk w nagraniu opublikowanym na Twitterze PZPS.

Heynen jest chętny do pozostania przy kadrze i podpisania nowej umowy. - Do igrzysk na pewno tak, do mistrzostw Europy myślę, że również, bo odbędą się one miesiąc po IO. Natomiast musimy zrozumieć, że trener ma swoje plany po Tokio i dopóki się nie spotkamy nie wiemy, jak to będzie wyglądało - dodał prezes PZPS. 

Zgrupowanie miało rozpocząć się w maju, później zawodnicy mieli wystąpić w Lidze Narodów, Memoriale Wagnera, a następnie zagrać na igrzyskach. Póki co większość rozgrywek w Europie została zakończona, jedynie we Włoszech władze mają nadzieje na wznowienie. 

Czytaj też:
Alicja Grabka: Po sezonie spędzonym w Radomiu nauczyłam się doceniać to, co mam (wywiad)
Siatkówka. PlusLiga. Trefl Gdańsk sprawił wielką niespodziankę. Bartosz Filipiak i Michał Winiarski wygranymi sezonu

ZOBACZ WIDEO: Pozytywy i negatywy przełożonych igrzysk. Robert Korzeniowski o szansach i zagrożeniach dla polskich sportowców

Jak oceniasz dotychczasową współpracę Heynena z reprezentacją Polski?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (1):

Komentarze (1)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL