Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Dmytro Teriomenko WP SportoweFakty / Kacper Kolenda / Na zdjęciu: Dmytro Teriomenko

Najlepszy środkowy ligi francuskiej wraca do Plusligi. Dmytro Teriomenko dołączył do Indykpolu AZS Olsztyn

Dominika Pawlik
Dominika Pawlik
Dmytro Teriomenko po dwóch sezonach spędzonych w Tours VB wraca do Polski. Ukraiński środkowy podpisał roczny kontrakt z Indykpolem AZS Olsztyn.

Po ubiegłorocznym sprowadzeniu Seyeda do Indykpolu AZS Olsztyn i wieściach o tym, że Irańczyk nie zostanie ani na Warmii, ani w Pluslidze, kibice zastanawiali, kogo na tę pozycję sprowadzi klub. Wiadomo, że w zespole pozostanie Mateusz Poręba, a oprócz gwiazdora z Azji odchodzi Paweł Pietraszko.

Indykpol AZS Olsztyn w poniedziałek potwierdził transfer Dmytro Teriomenko. Ukrainiec występował już w Pluslidze w sezonie 2017/18. Później przeniósł się do Tours VB. W 2019 roku sięgnął po mistrzostwo i Puchar Francji. W minionym sezonie, w 24 rozegranych spotkaniach zdobył 244 punkty (163 w ataku, 50 blokiem i 31 w polu zagrywki).

Środkowy jest również podstawowym zawodnikiem reprezentacji Ukrainy, z którą na Mistrzostwach Europy w 2019 roku, zajął 7. miejsce. - Bardzo chciałem wrócić do Polski, ponieważ podoba mi się tutaj, a PlusLiga jest najlepszą ligą na świecie. Kiedy otrzymałem ofertę z Olsztyna, nie zastanawiałem się zbyt długo. Decyzję podjąłem dość szybko, ponieważ wiedziałem, że będzie to dla mnie dobry wybór. Mam nadzieję, że nadchodzący sezon będzie udany dla nas wszystkich. Damy z siebie wszystko i chcielibyśmy walczyć o wysokie miejsca - powiedział siatkarz cytowany przez oficjalną stronę klubową. 

- Nie udało nam się zatrzymać na nowy sezon reprezentanta Iranu – Seyeda, dlatego rozpoczęliśmy poszukiwania doświadczonego i wartościowego następcy. Bardzo szybko doszliśmy do porozumienia z Dimą i bardzo się z tego cieszę. Ważnym aspektem jest znajomość PlusLigi przez reprezentanta Ukrainy. Jestem przekonany, że Dima będzie wzmocnieniem naszej drużyny - dodał Tomasz Jankowski, prezes Indykpolu AZS.

Czytaj też:
PlusLiga. Drużyna 20-lecia została wybrana. Mariusz Wlazły z tytułem MVP
PlusLiga. Transfery. Rewolucja również w Grupie Azoty ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle - odeszło już siedmiu graczy

ZOBACZ WIDEO: Polska medalistka olimpijska pomaga seniorom w czasie epidemii. "Jeździliśmy i pytaliśmy, kto jakiej pomocy potrzebuje"

Czy Dmytro Teriomenko to dobry transfer Indykpolu AZS Olsztyn?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL