Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Magdalena Saad WP SportoweFakty / Justyna Serafin / Na zdjęciu: Magdalena Saad

Transfery. Tauron Liga. Powrót do Łodzi po 16 latach. Magdalena Saad zagra w ŁKS-ie Commercecon Łódź

Krzysztof Sędzicki
Krzysztof Sędzicki
Urodziła się w Łodzi i to właśnie tu rozpoczynała swoją przygodę z siatkówką. W sezonie 2020/2021 ponownie zagra z przeplatanką na piersi. Libero Magdalena Saad została nową zawodniczką ŁKS-u Commercecon Łódź.

Doświadczona siatkarka związana była z Łódzkim Klubem Sportowym już jako 13-latka. Występowała w nim aż do 2004 roku. Później przez Dalin Myślenice i AZS Białystok trafiła do Atomu Trefla Sopot, z którym w sezonie 2011/2012 sięgnęła po mistrzostwo Polski. 

Następnie związana była z klubami na Mazowszu. W latach 2012-2014 grała dla DPD Legionovii Legionowo, a przez kolejne pięć występowała w Wiśle Warszawa. Sezon 2018/2019 rozegrała w SAN-Pajdzie Jarosław, a w poprzednim powróciła na najwyższy poziom rozgrywkowy i grała w Enea PTPS-ie Piła.

- Ja na tym poziomie nie grałam pięć lat, dla mnie to też jest nowość. Zupełnie inaczej do tego podchodzę. Nie patrzę na wynik końcowy, mnie cieszy samo przebywanie na boisku. Może dzięki temu te wyniki są efektem tych emocjonalnym uniesieniem? Staramy się walczyć całym zespołem o każdą piłkę - mówiła w październiku Magdalena Saad w wywiadzie dla WP SportoweFakty.

ZOBACZ WIDEO: Zrobimy sobie w Polsce "drugie Bergamo"? "We Włoszech wszystko zaczęło się od meczu piłki nożnej!"

Drużyna z Wielkopolski ostatecznie zajęła ósme miejsce w tabeli. Teraz, po 16 latach przerwy Saad powraca do ŁKS-u Commercecon Łódź, gdzie wspólnie z Krystyną Strasz będzie tworzyć duet libero. Jeśli chodzi o zawodniczki na tej pozycji, z klubem pożegnała się Anna Korabiec.

Poza nią drużynę opuściły też środkowa Klaudia Gajewska, przyjmujące Natalia Skrzypkowska i Daria Szczyrba, atakujące Izabela Kowalińska i Monika Bociek, a także rozgrywające Valeria Caracuta i Eva Mori. Następczyniami dla dwóch ostatnich będą Aleksandra Pasznik z Solnej Wieliczka, której transfer ogłoszony został kilka dni temu, a także najprawdopodobniej Holenderka Britt Bongaerts ostatnio występująca w SSC Palmberg Schwerin.

Wcześniej ŁKS Commercecon poinformował o transferze serbskiej środkowej Ivany Mrdak. Niebawem też w barwach Łódzkich Wiewiór zaprezentuje się nowa atakująca, Katarzyna Zaroślińska-Król.

Czytaj też: 

Rewolucja w Grupie Azoty ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle - odeszło już siedmiu graczy
Exodus siatkarzy także w Aluronie Virtu CMC Zawiercie. Jest nowy rozgrywający

Kto powinien być pierwszą libero ŁKS-u Commercecon?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (1):

Komentarze (1)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL