Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Mateusz Mika WP SportoweFakty / Tomasz Fijałkowski / Na zdjęciu: Mateusz Mika

Transfery. Michał Winiarski bliski zwerbowania Mateusza Miki. Kolejny mistrz świata na pokładzie Trefla Gdańsk

Dominika Pawlik
Dominika Pawlik
Mateusz Mika, po niezbyt udanym dla siebie sezonie, zmienia barwy klubowe. Przyjmujący powraca do Trefla Gdańsk po dwóch latach nieobecności, gdzie będzie trenować pod okiem Michała Winiarskiego, z którym zdobywał mistrzostwo świata w 2014 roku.

Transfer Mateusz Mika z Asseco Resovii Rzeszów do Indykpolu AZS Olsztyn zapowiadał się niezwykle ciekawie. Przed sezonem doznał jednak urazu, w trakcie też borykał się z kontuzjami i trudno było zauważyć, by siatkarz wrócił do swojej najwyższej formy. 

W sumie w 19 spotkaniach w 62 setach wyszedł na boisko, czasami jednak tylko na zmiany zadaniowe. Zdobył 159 punktów (141 - atak, 15 - blok, 3 - zagrywka) i przyjmował z 20-procentową skutecznością, jeśli chodzi o odbiór perfekcyjny. Były to statystyki niewiele gorsze od tych z Rzeszowa, ale znacznie słabsze od tych, które uzyskiwał, grając w Treflu Gdańsk.

Mika mógł też trafić do MKS-u Ślepsk Malow Suwałki, ale ostatecznie do podpisania umowy nie doszło. Ma ponownie grać właśnie w Trójmieście. Barw tego klubu bronił w latach 2012-2013 i 2014-2015, dołączając do niego po wywalczeniu mistrzostwa świata. Dokonał tego m.in. z aktualnym trenerem gdańszczan, Michałem Winiarskim. Jeżeli do zespołu dołączy również Mariusz Wlazły, to w jednym klubie z tamtej drużyny będzie trzech zawodników ze złotej ekipy Stephane'a Antigi.

Z Treflem oficjalnie pożegnali się już Paweł Halaba, Ruben Schott, Szymon Jakubiszak, Bartosz Filipiak, a także kończący karierę Wojciech Grzyb. Na kolejny sezon zostaną zaś Marcin Janusz, Łukasz Kozub, Kewin Sasak, Mateusz Janikowski, Pablo Crer, Bartłomiej Mordyl, Maciej Olenderek oraz Fabian Majcherski.

Czytaj też:
Transfery. Tauron Liga. Powrót do Łodzi po 16 latach. Magdalena Saad zagra w ŁKS-ie Commercecon Łódź
PlusLiga. Transfery. Rewolucja również w Grupie Azoty ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle - odeszło już siedmiu graczy

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Messi odpoczął. Wraca w wielkiej formie

Czy Mateusz Mika odbuduje się w Treflu Gdańsk?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL