WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Getty Images / Alexander Hassenstein / Na zdjęciu: Kamil Stoch

Puchar Świata: Kamil Stoch dogonił niemiecką legendę skoków

Marcin Górczyński
Marcin Górczyński
Zwycięstwo Kamila Stocha w Lillehammer było jego 28. triumfem w Pucharze Świata. Trzykrotny indywidualny mistrz olimpijski zrównał się w klasyfikacji wszech czasów z Niemcem Martinem Schmittem, gwiazdą skoków przełomu wieków.

Polak jest aktualnie szóstym zawodnikiem w historii. Za jego plecami takie sławy jak Simon Ammann, Thomas Morgenstern czy Andreas Goldberger. Kolejnym wyzwaniem dla Stocha jest piąty Jens Weissflog. W tym sezonie nie uda się dogonić niemieckiego mistrza. Zaplanowano jeszcze cztery konkursy indywidualne. W najlepszym razie Polak miałby 32 wygrane, o jedną mniej od Niemca. 

Na czele Gregor Schlierenzauer z 53 zwycięstwami. Austriak, wciąż aktywny skoczek, na pierwszą lokatę czeka od grudnia 2014 roku. Drugi Fin Matti Nykanen ma 46 triumfów. Trzeci jest Adam Małysz z 39 wiktoriami. Stocha wyprzedzają jeszcze Janne Ahonen (36 wygranych) i wspomniany Weissflog. 

Stoch awansował też w klasyfikacji miejsc na podium. 54 razy zajmował lokaty w trójce i razem z Ernstem Vettori zamyka pierwszą dziesiątkę. W tym rankingu Polak także nie poprawi już pozycji. Kolejny na liście Goldberger ma o dziewięć podiów więcej. Najczęściej na "pudle" stawał Ahonen, aż 108 razy.

ZOBACZ WIDEO Maciej Kot. Skoczek z licencją rajdowca

Czy Kamil Stoch prześcignie Adama Małysza w klasyfikacji?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (4):

    Pokaż więcej komentarzy (1)