WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Newspix / TOMASZ MARKOWSKI / Na zdjęciu: Kamil Stoch

PŚ w Willingen. Kamil Stoch: To było piękne widowisko dla kibiców

Marek Bobakowski
Marek Bobakowski
Polskiemu skoczkowi nie udało się utrzymać pierwszego miejsca po I serii konkursu w Niemczech, ale mimo to po zawodach był zadowolony. Nic dziwnego. Zbliżają się MŚ, a forma rośnie.

To była polska sobota w Willingen. Co prawda polski zawodnik nie wygrał zawodów PŚ w skokach narciarskich, ale aż trzech Biało-Czerwonych znalazło się w czołowej "piątce". Kamil Stoch zajął drugą pozycję, a Piotr Żyła i Dawid Kubacki uplasowali się tuż za podium. Tym samym potwierdzili wysoką formę, która pozwoliła im dzień wcześniej - w piątek, 15.02. - zdeklasować rywali podczas konkursu drużynowego (tutaj więcej szczegółów o tym triumfie >>).

Mimo dwóch fantastycznych skoków (oba na odległość 144,5 m) Stoch musiał uznać wyższość Karla Geigera, który w II serii odpalił petardę (150,5 m) i o 4 punkty pokonał Polaka. Mimo to Stoch nie wyglądał na smutnego. - Bardzo pozytywnie odbieram to, co się dzisiaj wydarzyło w Willingen - przyznał w rozmowie z dziennikarzem TVP. - To był super konkurs, bardzo dalekie skoki, a prawie już loty. Dla kibiców to było piękne widowisko. Na pewno nikt nie narzeka.

Stoch wyjątkowo lubi skocznię w Willingen. Trzykrotnie wygrywał na tym obiekcie, a pięciokrotnie stawał na podium, wygrał również Willingen Five w 2018 roku. - Rzeczywiście, bardzo lubię tutaj przyjeżdżać - przyznał przed telewizyjną kamerą. - Zazwyczaj osiągam całkiem przyzwoite rezultaty.

ZOBACZ WIDEO Trzeci weekend PŚ w skokach w Polsce? Hofer ocenił szanse

Zdaniem fachowców pierwszy skok Stocha w konkursie w Willingen był bliski ideału. Skoczek nie otrzymał jednak najwyższych not. Dziennikarz TVP zadał więc polskiemu zawodnikowi pytanie, czy kiedykolwiek otrzymał wszystkie (pięć) "20". - Nie, nigdy nie oddałem takiego skoku - roześmiał się nieco zaskoczony mistrz olimpijski i świata.

PŚ: Piotr Żyła w pogoni za Stefanem Kraftem w klasyfikacji generalnej >>

Forma Stocha cieszy tym bardziej, że już w przyszły weekend czekają nas pierwsze emocje podczas MŚ 2019 Seefeld - 23.02. odbędzie się turniej indywidualny na obiekcie HS-130, a dzień później drużynowy na tej samej skoczni.

Czy Kamil Stoch wygra niedzielny konkurs skoków w Willingen?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (5):

    Pokaż więcej komentarzy (2)
    PRZEJDŹ NA WP.PL