WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
PAP / Ulrich Hufnagel / Na zdjęciu: Kamil Stoch

PŚ w Wllingen: piąte podium Kamila Stocha na Muehlenkopfschanze

Adrian Nuckowski
Adrian Nuckowski
Kamil Stoch, zajmując drugie miejsce w sobotnim konkursie indywidualnym, po raz piąty w swojej karierze zameldował się w czołowej trójce na skoczni w Willingen.

Trzykrotny mistrz olimpijski nie ukrywa, że bardzo lubi skocznię Muehlenkopfschanze i znajduje to potwierdzenie w osiąganych przez niego wynikach. Kamil Stoch trzykrotnie okazywał się najlepszy na obiekcie w Willingen. 31-latek z Zębu wygrał oba konkursy w sezonie 2013/2014, a kilka tygodni później zdobył dwa złote medale podczas igrzysk olimpijskich w Soczi.

Na kolejny triumf w Hesji nie musiał długo czekać. 30 stycznia 2015 r. wyprzedzając na podium Petera Prevca oraz Severina Freunda zapisał wtedy na swoje konto piętnaste zwycięstwo z zawodach PŚ.

Czytaj także: Karl Geiger nowym liderem Willingen Five. Żyła i Stoch z szansami na wygraną!
 
4 lutego 2018 r., a więc tuż przed wylotem do Pjongczang Stoch zajął drugie miejsce, przegrywając jedynie z Johannem Andre Forfangiem. Po tamtych zawodach Polak został zwycięzcą, pierwszego w historii cyklu Willingen Five.

Zobacz również: Puchar Narodów w skokach: Polacy znów lepsi od Niemców. Przewaga coraz wyraźniejsza

W sobotę (16 lutego 2019 r.) wicelider klasyfikacji generalnej PŚ musiał uznać wyższość reprezentanta gospodarzy Karla Geigera, który odniósł drugie w karierze zwycięstwo w zawodach PŚ.

ZOBACZ WIDEO Trzeci weekend PŚ w skokach w Polsce? Hofer ocenił szanse

Czy Kamil Stoch wygra niedzielny konkurs w Willingen?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

    PRZEJDŹ NA WP.PL