Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Andreas WellingerGetty Images / Lars Baron / Na zdjęciu: Andreas Wellinger

MŚ Seefeld 2019: Andreas Wellinger zdradza, kogo widzi w roli kandydata do zdobycia medalu MŚ

Barbara Toczek
Barbara Toczek
Mistrz olimpijski z Korei zdradza, kto oprócz jego rodaków jest według niego kandydatem do walki o medale w konkursie indywidualnym w Innsbrucku.

- W roli faworytów widzę dwóch Niemców, Giegera i Eisenbichlera. Są naprawdę mocni i skaczą niesamowicie dobrze - tłumaczy Andreas Wellinger, komplementując swoich kolegów z drużyny.

Niemiec zdradza jednak, że szyki jego rodakom może pokrzyżować dwóch innych zawodników. - Poza tym faworytem jest oczywiście Kamil i "mały Japończyk" (śmiech). Mogę się założyć, że jutro będą latać bardzo dobrze, i że to będzie bardzo emocjonujący konkurs - przyznał Wellinger. 

Czytaj także: MŚ 2019 Seefeld. Alexander Pointner: Kamil Stoch wśród trzech głównych faworytów. Drużynowo Polacy są najmocniejsi

W przeciwieństwie do Markusa Eisenbichlera i Karla Geigera, on sam, ze względu na słabszą dyspozycję, do Austrii przyjechał z nieco innymi oczekiwaniami. Nie ukrywa, że jego skoki nie są idealne oraz że ma świadomość, iż od najlepszych zawodników dzieli go pewna luka.

- Chciałbym w dalszym ciągu popracować nad stabilizacją moich skoków i zbliżyć się do czołówki. W moich skokach wciąż jeszcze brakuje mi odpowiedniego czucia. Na skoczni czuję się dobrze i podczas treningowych skoków udało mi się zdobyć już jakieś rozeznanie - wyjaśnił Wellinger.

Czytaj także: MŚ 2019. Polacy z kwalifikacją, ale nie zachwycili. Eliminacje w Innsbrucku dla Eisenbichlera

Barbara Toczek z Innsbrucka


ZOBACZ WIDEO: Witold Bańka: Powinniśmy wyrzucać oszustów ze sportu

Czy Niemiec stanie na podium konkursu w Innsbrucku?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (2):

Komentarze (2)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL