Najnowsze Wyniki/Kalendarz
PAP/EPA / ANTONIO BAT / Na zdjęciu: Ryoyu Kobayashi

Skoki. Planica 7. Czas na ostatni akcent sezonu. Kobayashi walczy z Eisenbichlerem

Piotr Szarwark
Piotr Szarwark
Przed nami ostatni konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich. Na skoczni mamuciej w Planicy do wyjaśnienia pozostało już tylko kilka niewiadomych.

30 najwyżej sklasyfikowanych skoczków w Pucharze Świata stanie na starcie ostatnich zawodów Pucharu Świata w sezonie 2018/19. Wśród nich czterech Polaków: Jakub Wolny, Dawid Kubacki, Piotr Żyła oraz Kamil Stoch. Biało-Czerwoni fenomenalnie spisali się w sobotniej drużynówce, po raz pierwszy w historii triumfując na skoczni mamuciej. Indywidualnie cała czwórka uplasowała się w czołowej dziesiątce. To doskonały prognostyk przed wielkim finałem. Warto dodać, że to może być ostatni konkurs Polaków pod wodzą Stefana Horngachera. Szkoleniowiec tuż po zakończeniu rywalizacji ma ogłosić swoją decyzję w sprawie przyszłości. 

W niedzielę najciekawiej zapowiada się walka Ryoyu Kobayashiego z Markusem Eisenbichlerem. Japończyk prowadzi w cyklu Planica 7, ale ma tylko 6,8 punktu przewagi nad Niemcem. Z kolei Eisenbichler przewodzi klasyfikacji Pucharu Świata w lotach narciarskich, ale Kobayashi traci do niego tylko cztery punkty.

Jeśli chodzi o klasyfikację generalną Pucharu Świata, Kamil Stoch ma tylko matematyczne szanse na doścignięcieStefana Krafta. Dużo ciekawiej zapowiada się rywalizacja o piąte miejsce w cyklu. Aktualnie plasuje się na nim Robert Johansson, ale Dawid Kubacki traci do niego tylko 11 punktów. Biorąc pod uwagę słabszą dyspozycję Norwega, skoczek z Nowego Targu ma duże szanse na awans.

Początek niedzielnych zawodów o godzinie 10:00. Godzinę wcześniej odbędzie się seria próbna.

ZOBACZ WIDEO Raport po "drużynówce" w Planicy! Wiemy, kto prawdopodobnie zastąpi Horngachera

Kto zwycięży niedzielne zawody PŚ?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL