Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Stefan Horngacher Newspix / Martyna Szydłowska / Na zdjęciu: Stefan Horngacher

Skoki narciarskie. Stefan Horngacher: To co osiągnąłem z kadrą Polski jest już historią

Piotr Bobakowski
Piotr Bobakowski
Trener niemieckiej reprezentacji w skokach narciarskich, Stefan Horngacher, bardzo miło wspomina okres spędzony w Polsce. - Nie możemy zakładać, że w krótkim czasie będziemy odnosić takie sukcesy jak Polacy - mówi Austriak.

Stefan Horngacher udzielił wywiadu niemieckiemu portalowi sportschau.de, w którym mówił m.in. o zbliżającym się sezonie w Pucharze Świata, a także pierwszych miesiącach na stanowisku trenera reprezentacji Niemiec. Nie zabrakło też tematu polskich skoków narciarskich.

50-letni szkoleniowiec przyznał, że z dużym sentymentem wspomina pracę z kadrą polskich skoczków. - To z pewnością był dla mnie bardzo dobry i miły czas. Sukcesy jednak minęły i jeśli chce się je nadal odnosić, to trzeba iść dalej. To co osiągnąłem z kadrą Polski jest już historią - stwierdził Austriak.

Horngacher dodał, że w Polsce spotkał się z dużo większą presją wyniku niż ma to miejsce w Niemczech. - Presja? Nie, w Polsce jest jeszcze gorzej. W Niemczech to jednak zupełnie inna sytuacja. Nie możemy zakładać, że w krótkim czasie będziemy odnosić takie sukcesy jak Polacy. Na dłuższą metę naszym celem jest jednak sukces całego zespołu - zapowiedział.

ZOBACZ: Skoki. Rywale pytali o nowość u polskich skoczków. "Mogli tylko popatrzeć!" >>

Austriacki trener Niemców z umiarkowanym optymizmem wejdzie w nowy sezon. - Niemcy nie mają nowego Jensa Weissfloga. Chcemy przede wszystkim, żeby w zawodach było widać te rzeczy, które ćwiczyliśmy latem. Potem dopiero zobaczymy, w którym miejscu jesteśmy. Polacy? Oni mają świetnych skoczków. Będą z powrotem na czele. Nie zmienili się. Mają nowego trenera, ale ciągle myślą tak jak ja - podsumował Horngacher.

ZOBACZ: Skoki. Kamil Stoch zdradził, co było przyczyną jego problemów. "Jako grupa mocno to odczuliśmy" >>

ZOBACZ WIDEO: Trener snu jak u Cristiano Ronaldo. Robert Lewandowski dba o każdy detal swojej formy

Komentarze (1):

 • yes Zgłoś
  "To co osiągnąłem z kadrą Polski jest już historią" - Czytam w innym miejscu, że ostatni oficjalny skok oddał 17 marca 2002 Oslo, gdzie zajął 27. miejsce. To jest jeszcze
  Czytaj całość
  odleglejsza historia ;) miał wówczas 32 lata i prawie 6 miesięcy.Obecnie Stoch ma teraz 32 lata i prawie 6 miesięcy.

  Komentarze (1)

  ×
  PRZEJDŹ NA WP.PL