Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Sven Hannawald Instagram / sven_hannawald / Na zdjęciu: Sven Hannawald

Skoki narciarskie. Puchar Świata Wisła 2019. Dawid Kubacki czarnym koniem według Svena Hannawalda

Mateusz Kozanecki
Mateusz Kozanecki
Dawid Kubacki coraz częściej wymieniany jest w gronie kandydatów do triumfu w Pucharze Świata w sezonie 2019/2020. Zdaniem Svena Hannawalda 29-latek ma szansę zostać czarnym koniem rywalizacji.

W sezonie 2018/2019 w czołowej piątce klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w skokach narciarskich znaleźli się Kamil Stoch, Piotr Żyła oraz Dawid Kubacki. Zarówno Stoch, jak i Kubacki wymieniani są w gronie kandydatów do zajęcia wysokich miejsc również w nadchodzącym cyklu.

- Wydaje mi się, że na koniec sezonu najwyżej w klasyfikacji Pucharu Świata będzie Kamil Stoch, ale na pewno nie przekreślałbym Dawida Kubackiego. On może być czarnym koniem całego cyklu - powiedział Sven Hannawald w rozmowie z Polską Agencją Prasową.

Sven Hannawald odniósł się także do dyspozycji prezentowanej przez Piotra Żyłę i Macieja Kota. Zdaniem byłego zawodnika obaj nie będą znajdować się w czołówce w przyszłym sezonie.

- Obaj mają ten sam problem: chcą za dużo w krótkim czasie. Oni sami są dla siebie największą przeszkodą - dodał Hannawald.

Puchar Świata w skokach narciarskich rozpocznie się w ten weekend w Wiśle. W piątek przeprowadzone zostaną treningi i kwalifikacje, na sobotę zaplanowano konkurs drużynowy, natomiast w niedzielę odbędzie się rywalizacja indywidualna.

Czytaj także:
Adam Małysz nie myśli o zostaniu trenerem. "Jeśli coś widzę, to podpowiadam"
Kosmiczny lot Jana Hoerla na Bergisel. Skoczek coraz śmielej daje o sobie znać

ZOBACZ WIDEO: Martin Schmitt dostał pytanie od Adama Małysza. Odpowiedź była natychmiastowa

Który z Polaków zajmie najwyższe miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

 • eZ Zgłoś
  szanse na bycie triumfatorem to Kubacki ma ale nazywanie go "Czarnym Koniem" to tak jakby powiedzieć o Lewandowskim to samo w kotekście szans na bycie królem strzelców
  Czytaj całość
  Bundesligi... Biorąc pod uwagę to jak ciasno jest obecnie w czołówce skoków zaskoczeniem może być wysokie miejsce kogoś kto do tej pory był poza czołową dwwudziestką. np. Aalto, Sato czy Siegel.

  Komentarze (1)

  ×
  PRZEJDŹ NA WP.PL