Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Jakub Wolny PAP/EPA / Grzegorz Momot / Na zdjęciu: Jakub Wolny

Skoki narciarskie. Puchar Świata Wisła 2019. Drużynówka bez wyraźnego faworyta. Biało-Czerwoni w grze o podium

Piotr Szarwark
Piotr Szarwark
Podczas piątkowych kwalifikacji w Wiśle reprezentacja Austrii uzyskała najwyższą notę pod względem drużynowym. Sobotni konkurs zapowiada się jednak arcyciekawie, bo do walki o podium może włączyć się nawet sześć zespołów.

Karl Geiger zwyciężył kwalifikacje przed konkursem indywidualnym Pucharu Świata 2019/20 w Wiśle, oddając najdłuższy skok podczas całego dnia zmagań (WIĘCEJ). W sobotniej drużynówce reprezentacja Niemiec - z Geigerem na czele - z pewnością będzie jednym z faworytów zmagań. Jeśli podliczymy noty uzyskane w kwalifikacjach, nasi zachodni sąsiedzi uzyskali drugi najlepszy wynik (489,4). 

Pod tym względem lepsi, ale tylko nieznacznie, byli Austriacy (491,6 punktu). Choć na daleko idące wnioski jest jeszcze za wcześnie, może być to oznaka ich powrotu do czołówki PŚ. Przypomnijmy, że w dwóch poprzednich sezonach plasowali się oni poza podium klasyfikacji generalnej Pucharu Narodów. Co ciekawe, w drużynie zabrakło miejsca dla Gregora Schlierenzauera, który był 13. w kwalifikacjach. Lepiej od niego spisali się Philipp Aschenwald, Daniel Huber i Jan Hoerl, nieco słabiej zaprezentował się za to Stefan Kraft. Ten ostatni wcześniej zwyciężył dwie serie treningowe (WIĘCEJ) i to na niego - kosztem Schlierenzauera - postawił szkoleniowiec Austriaków. 

Trzecią najwyższą notę w kwalifikacjach uzyskali Polacy (476,8), którzy wystąpią w składzie: Piotr Żyła, Jakub Wolny, Kamil Stoch, Dawid Kubacki (WIĘCEJ). Przypomnijmy, że w poprzednim cyklu PŚ Biało-Czerwoni triumfowali w klasyfikacji generalnej Pucharu Narodów przed Niemcami i Japończykami. 

ZOBACZ WIDEO Adam Małysz czy Kamil Stoch? Martin Schmitt zabrał głos ws. porównywania polskich skoczków

Ekipa z Azji i tym razem liczyć się będzie w rywalizacji zespołowej. W kwalifikacjach uzyskali łączną notę 466,7 punktu. Kandydatów do podium jest jeszcze więcej, bo Norwegowie uzyskali 459 punktów, ale upadek zaliczył Marius Lindvik. Słoweńcy z kolei (Timi Zajc, Peter PrevcAnze Semenic oraz Anze Lanisek) w obu seriach treningowych zajmowali miejsca w czołowej "20". W kwalifikacjach Semenic został zdyskwalifikowany, wobec czego drużynowa nota Słoweńców odbiega od rywali.

Klasyfikacja drużynowa po kwalifikacjach w Wiśle:

MiejsceKrajNota
1.Austria491,6
2.Niemcy489,4
3.Polska476,8
4.Japonia466,7
5.Norwegia459,0

Kto zwycięży sobotni konkurs drużynowy?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (2):

Komentarze (2)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL