Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Kamil StochPAP/EPA / Grzegorz Momot / Na zdjęciu: Kamil Stoch

Skoki narciarskie. Puchar Świata Wisła 2019. Wysokie koszty organizacji. Wszystko przez termin

Dominika Pawlik
Dominika Pawlik
Organizacja zawodów Pucharu Świata to duże koszty, a w Wiśle ze względu na produkcję śniegu, są one większe niż mogłoby się wydawać.

W Wiśle w sobotę zainaugurowano Puchar Świata konkursem drużynowym, w niedzielę zostanie przeprowadzony pierwszy konkurs indywidualny.

Przygotowania rozpoczęły się jednak już kilka tygodni temu. Ponad miesiąc dośnieżano skocznię za pomocą dwóch agregatów. Problem w tym, że przez wysokie temperatury śnieg osuwał się i znikał.

Czytaj też:
-> Skoki narciarskie. Puchar Świata Wisła 2019. Austriacy zabrali głos po triumfie. "Czapki z głów"
-> Skoki narciarskie. Puchar Świata Wisła 2019. Już kontrowersja. Borek Sedlak nie popisał się przy skoku Żyły
 
Andrzej Wąsowicz, przewodniczący Komitetu Organizacyjnego Pucharu Świata w Wiśle wyjawił, że na energię elektryczną organizatorzy wydadzą 60 tysięcy złotych.

ZOBACZ WIDEO Skoki narciarskie. Rafał Kot zdradza o co chodzi z nowymi butami skoczków. "To nie jest cudowny sposób na wygrywanie"

- Do tego woda, a nie nadaje się do tego ta twarda z potoku, tylko musimy używać tej przefiltrowanej wody miejskiej. To jest kolejnych 20 tysięcy - wyjaśnił w rozmowie z Polskim Radiem.

Dochodzą też koszty zatrudnienia całego sztabu ludzi, który zajmował się produkowanym śniegiem. 40 procent tego, co zostało wytworzone, "uciekło" z powodu wysokich temperatur.

Organizatorzy bardzo chcieliby, żeby konkursy w Wiśle organizowane były nieco później. - Najlepszym terminem zorganizowania zawodów na skoczni im. Adama Małysza byłby weekend po konkursie w Zakopanem - podkreślił Wąsowicz.

W sobotę triumfowali Austriacy przed Norwegami. Natomiast za Biało-Czerwonymi, którzy stanęli na najniższym stopniu podium, uplasowali się Słoweńcy, Niemcy oraz Japończycy.

Start pierwszej serii niedzielnych zawodów o godz. 11:30.

Czy konkursy w Wiśle powinny zmienić termin w kalendarzu Pucharu Świata?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (5):

 • leszekR Zgłoś
  A co w dzisiejszym świecie nie generuje kosztów? Ludzie,wszystko kosztuje.Utrzymanie pseudo polityków też i to o wiele więcej niż nam się wydaje.A konkursy w Wiśle są raz w
  Czytaj całość
  sezonie.Naprawdę wolę,żeby tylko takie koszty były ponoszone.
  • steffen Zgłoś
   A po co im właściwie ten śnieg? Można było igelit oraz trawę na biało pomalować i z głowy. W tv wyglądałoby podobnie. Na śniegu się tylko ląduje, na długość skoku jego wpływ
   Czytaj całość
   jest żaden.
   • SEMELE Zgłoś
    "- Do tego woda, a nie nadaje się do tego ta twarda z potoku, tylko musimy używać tej przefiltrowanej wody miejskiej."To właśnie woda w potoku jest miękka a w sieci
    Czytaj całość
    wodociągowej twarda, więc coś nie halo.
    Wszystkie komentarze (5)

    Komentarze (5)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL