Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Kamil Stoch WP SportoweFakty / Kacper Kolenda / Na zdjęciu: Kamil Stoch

Skoki narciarskie. Puchar Świata Niżny Tagił 2019. Z głodu umrzeć nie można. Rosjanie dają radę

Dawid Borek
Dawid Borek
Skoczkowie wielokrotnie narzekali na serwowane im jedzenie w Niżnym Tagile. W tym roku sportowcy nie mogą skarżyć się na pożywienie. Mają w czym wybierać.

W Niżnym Tagile skoczkowie - nie tylko polscy - narzekali na różne rzeczy: hotele, zaległości z wynagrodzeniami, jedzenie. O tej ostatniej kwestii głośno było przed rokiem, gdy zawodnicy oburzyli się propozycjami zastanymi w bufecie.

Otóż Rosjanie zaserwowali sportowcom kanapki z... mortadelą, gdzie skoczkowie potrzebowali raczej czegoś lekkostrawnego. W tej sytuacji Polacy ratowali się batonami energetycznymi.

Teraz wygląda na to, że organizatorzy konkursów w Niżnym Tagile wyciągnęli lekcję z wcześniejszych wpadek. Przynajmniej jeśli chodzi o kwestie jedzeniowe.

ZOBACZ WIDEO Skoki narciarskie. Rafał Kot nie ma wątpliwości: Na tę chwilę możemy być spokojni

"Żywienie skoczków w N. Tagile, dzień 1, obiadokolacja. A na niej makaron (był i keczup!), ryż z kukurydzą, sznycle w panierce, rybka, gotowane warzywa, zupka typu rosół, dodatki, a na deser muffiny i lokalne ciastka. Rosjanie dają radę na finiszu 2019 roku" - opisał na Twitterze Dominik Formela ze skijumping.pl.

Wniosek jest taki, że Rosjanie zadbali nawet o wegan. Ci mogą raczyć się ryżem z kukurydzą czy gotowanymi warzywami. Pod względem jedzeniowym w Niżnym Tagile zdają egzamin. Oby podobnie było w innych aspektach.

W Niżnym Tagile zostaną rozegrane dwa konkursy indywidualne. Pierwszy odbędzie się w sobotę (początek o 15:30), drugi w niedzielę (start także o 15:30).

Zobacz też:
Skoki narciarskie. Puchar Świata Niżny Tagił 2019. Kamil Stoch: Wykonałem solidną robotę
Skoki narciarskie. Puchar Świata Niżny Tagił 2019. Kwalifikacje dla Forfanga. Polacy, poza Stochem, słabo

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL