Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Piotr Żyła PAP/EPA / SERGEI ILNITSKY / Na zdjęciu: Piotr Żyła

Skoki narciarskie. Puchar Świata Niżny Tagił 2019. Słaby występ Polaków. Ostatni raz tak źle było w 2016 roku

Piotr Szarwark
Piotr Szarwark
Kamil Stoch był najlepszym Polakiem w niedzielnym konkursie Pucharu Świata w Niżnym Tagile, ale zajął dopiero 15. miejsce. To jeden z najsłabszych występ Biało-Czerwonych od ponad trzech lat.

Za nami już trzy weekendy Pucharu Świata w skokach narciarskich w sezonie 2019/20. Reprezentanci Polski póki co spisują się w nim nieco poniżej oczekiwań. W niedzielę punkty do klasyfikacji generalnej zdobyło co prawda pięciu skoczków, ale dopiero na 15. miejscu został sklasyfikowany najlepszy z nich - Kamil Stoch (WIĘCEJ).

W ostatnich latach konkurs Pucharu Świata bez Polaka w pierwszej dziesiątce to rzadkość. Jak zauważył natomiast dziennikarz portalu skijumping.pl, po raz ostatni tak zły występ Biało-Czerwonych w PŚ miał miejsce w marcu 2016 roku - w Planicy, kiedy jeszcze drużynę prowadził Łukasz Kruczek. Wówczas na 15. pozycji znalazł się Maciej Kot. 

Jeśli spojrzymy na klasyfikację generalną Pucharu Świata, w pierwszej "10" klasyfikowani są dwaj Polacy - Stoch jest ósmy, a Dawid Kubacki dziewiąty. Zawodzi za to Piotr Żyła, który miewa przebłyski w swoich skokach, ale wyraźnie brakuje mu stabilizacji. Aktualnie zajmuje 30. lokatę w "generalce".

Podopieczni Michala Doleżala już za tydzień będą mieli okazję do rehabilitacji. Kolejnym przystankiem dla skoczków będzie Klingenthal. Trener ogłosił, że kadra do Niemiec uda się w takim samym składzie, w jakim wystąpiła w Niżnym Tagile (WIĘCEJ).

ZOBACZ WIDEO: Skoki narciarskie. Apoloniusz Tajner chce nowego skoczka w rodzinie. "Za pięć lat zaczniemy próby"

Jak oceniasz początek sezonu w wykonaniu Polaków?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (7):

Wszystkie komentarze (7)

Komentarze (7)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL