Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Na zdjęciu skocznia Salpausselka w Lahti Getty Images / Giovanni Auletta/Agence Zoom / Na zdjęciu skocznia Salpausselka w Lahti

Skoki narciarskie 2019. Będzie dodatkowy konkurs PŚ w Lahti

Tomasz Skrzypczyński
Tomasz Skrzypczyński
Pod koniec lutego w Lahti odbędzie się dodatkowy konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich. Wszystko z powodu odwołanych zawodów w Kuusamo.

1 grudnia w Kuusamo miał się obyć konkurs Pucharu Świata, jednak z powodu zbyt silnie i zmiennie wiejącego wiatru został odwołany. Natychmiast pojawiło się pytanie, kiedy i gidzie zostanie rozegrany?

Międzynarodowa Federacja Narciarska w czwartek podjęła decyzję. Zaległy konkurs odbędzie się w piątek 28 lutego na skoczni w Lahti (HS 130) o godz. 18:00.

Dzień później na tym samym obiekcie zobaczymy konkurs drużynowy, a w niedzielę jeszcze jeden indywidualny.

ZOBACZ WIDEO Skoki narciarskie. Niezręczny moment podczas wywiadu. Martin Schmitt nie wiedział, co powiedzieć

Dyrektor Pucharu Świata Walter Hofer zapowiadał, że Finowie mają pierwszeństwo i konkurs może zostać przełożony do innego kraju, tylko jeśli oni nie będą tym zainteresowani.

Jakub Wolny: chciałbym zobaczyć miny trenerów. Czytaj więcej--->>>

W najbliższy weekend cykl PŚ zawita do Klingenthal. W sobotę Polacy wystartują w konkursie drużynowym, dzień później w indywidualnym.

Niestety, prognozy są niekorzystne i po raz kolejny w tym sezonie możemy być świadkami mało porównywalnych warunków (więcej TUTAJ).

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL