Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Maciej KotGetty Images / Franz Kirchmayr/SEPA.Media / Na zdjęciu: Maciej Kot

Skoki narciarskie. Maciej Kot w poważnym kryzysie formy. Wojciech Fortuna wskazał, gdzie leży przyczyna

Szymon Łożyński
Szymon Łożyński
Z konkurs na konkurs jest coraz słabiej. Maciej Kot znów przypomina zupełnie pogubionego skoczka z poprzedniego sezonu i można już mówić o kryzysie formy 28-latka. Przyczyny słabych skoków medalisty olimpijskiego znalazł znalazł Wojciech Fortuna.

- Popełnia błąd. Moim zdaniem powinien nieco inaczej jechać na progu. Powinien na najeździe obniżyć głowę i sylwetkę. Jego kąt odbicia też nie jest najlepszy - przeanalizował dla WP SportoweFakty Wojciech Fortuna.

W tak duży kryzys formy Macieja Kota ciężko uwierzyć, mając w pamięci jego świetne skoki z sezonu 2016/2017. Wówczas, po znakomitym lecie, zakopiańczyk bardzo dobrze skakał także zimą. W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata zajął 5. miejsce, wygrywając dwa konkursy cyklu - w Sapporo i próbę przedolimpijską na normalnej skoczni w Pjongczangu. 

I właśnie do tych ostatnich zawodów teraz, w trudnym momencie kariery, powinien wrócić Maciej Kot. - Powinien sobie przypomnieć, jak skakał podczas próby przedolimpijskiej. Takie zawody, kiedy jest się w kryzysie formy, warto obejrzeć nawet ze 150 razy. Później trzeba wyciągnąć wnioski z tamtych zawodów i na spokojnie podejść do obecnych problemów - poradził Wojciech Fortuna. 

ZOBACZ WIDEO: Skoki narciarskie. Coś złego dzieje się z Maciejem Kotem. "Jego największym problemem jest on sam"

Czytaj także: Puchar Świata w Zakopanem. Konkursy znów będą loteryjne? Sprawdź prognozy pogody

Patrząc na to, z jak dużym kryzysem formy Maciej Kot musi radzić sobie teraz i jak słabo skakał także w poprzednim sezonie, można się zastanawiać, czy 28-latek będzie jeszcze odnosił sukcesy w Pucharze Świata. Wojciech Fortuna nie ma wątpliwości. 

- Maciek ma jeszcze czas i szansę, żeby wrócić do najlepszych. Mimo 28 lat wciąż może skakać jeszcze przez wiele lat na dobrym poziomie - podkreślił mistrz olimpijski z Sapporo.

Czytaj także: armagedon dla kibiców przed PŚ w Zakopanem. "Chcemy zwrócić uwagę na nasz problem"

Na razie przed Maciejem Kotem i pozostałymi najlepszymi skoczkami konkursy Pucharu Świata w Zakopanem. W piątek na Wielkiej Krokwi odbędą się kwalifikacje, w sobotę drużynówka, a w niedzielę rywalizacja indywidualna.

Program konkursów w Zakopanem:

piątek (24.01.2019)
16.00 - pierwszy trening
17.00 - drugi trening
18.00 - kwalifikacje

sobota (25.01.2019)
15.00 - seria próbna
16.15 - konkurs drużynowy

niedziela (26.01.2019)
15.00 - seria próbna
16.00 - konkurs indywidualny

Kliknij tutaj i oglądaj online skoki narciarskie w Rasnovie

W trakcie swojej kariery Maciej Kot wygra jeszcze przynajmniej jeden konkurs Pucharu Świata?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (8):

Wszystkie komentarze (8)

Komentarze (8)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL