Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Maciej Kot Getty Images / Franz Kirchmayr/SEPA.Media / Na zdjęciu: Maciej Kot

Skoki narciarskie. Puchar Świata Zakopane. 63 skoczków wystartuje w kwalifikacjach

Michał Fabian
Michał Fabian
W Zakopanem nie powtórzy się sytuacja z Titisee-Neustadt, gdzie niewiele brakowało, a do kwalifikacji przystąpiłoby mniej niż 50 skoczków. W piątek na Wielkiej Krokwi o udział w niedzielnym konkursie indywidualnym powalczy 63 zawodników.

W kwalifikacjach w Zakopanem zobaczymy 63 skoczków z 16 krajów. Wśród nich dziewięciu Polaków. Jako pierwsi zaprezentują się: Adam Niżnik (nr 1), Aleksander Zniszczoł (nr 2) i Andrzej Stękała (nr 3).

Powracający do Pucharu Świata Jakub Wolny wystąpi z nr 24, Stefan Hula z nr 26, zaś Maciej Kot z nr 27. Największe nadzieje polscy kibice wiążą z występami: Piotra Żyły (nr 50), Kamila Stocha (nr 58) oraz Dawida Kubackiego (nr 60).

Jako ostatni zaprezentuje się lider Pucharu Świata Niemiec Karl Geiger (nr 63). Do niedzielnego konkursu indywidualnego awansuje 50 najlepszych zawodników.

ZOBACZ WIDEO: Skoki narciarskie. Coś złego dzieje się z Maciejem Kotem. "Jego największym problemem jest on sam"

Tym samym w Zakopanem nie powtórzy się sytuacja z Titisee-Neustadt. Przed tygodniem pojawiły się obawy, że w kwalifikacjach na skoczni Hochfirstschanze (K125) wystąpi mniej niż 50 skoczków (więcej TUTAJ>>). Ostatecznie na liście znalazło się 51 zawodników. Odpadł jedynie skaczący jako pierwszy Seou Choi z Korei Płd.

Kwalifikacje na Wielkiej Krokwi rozpoczną się w piątek o godz. 18:00. W sobotę w Zakopanem odbędzie się konkurs drużynowy (godz. 16:15), zaś w niedzielę konkurs indywidualny (godz. 16).

Czytaj także: Skoki narciarskie. Puchar Świata Zakopane 2020. Czas na wielkie święto skoków

Ilu Polaków zakwalifikuje się do niedzielnego konkursu w Zakopanem?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

Komentarze (1)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL