Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Kamil StochPAP/EPA / CHRISTIAN BRUNA / Na zdjęciu: Kamil Stoch

Skoki narciarskie. Puchar Świata Bad Mitterndorf 2020. Kamil Stoch wyprzedził Gregora Schlierenzauera

Piotr Szarwark
W niedzielę Kamil Stoch po raz 164. zajął miejsce w pierwszej dziesiątce konkursu Pucharu Świata. Pod tym względem wyprzedził Gregora Schlierenzauera.

159 metrów Kamila Stocha w drugiej serii konkursów lotów w Bad Mitterndorf zwiastowało, że Polak zakończy zmagania w trzeciej dziesiątce. Niedługo po jego skoku organizatorzy zdecydowali się przerwać zawody i zaliczyć ich wyniki na podstawie pierwszej serii. Dzięki temu Stoch zajął czwarte miejsce.

Dla trzykrotnego mistrza olimpijskiego były to 164. zawody Pucharu Świata w karierze, w których zajął miejsce w czołowej dziesiątce. W Austrii wyprzedził pod tym względem Gregora Schlierenzauera, który w niedzielę nie przeszedł nawet kwalifikacji (WIĘCEJ).

Tylko pięciu zawodników w historii ma w swoim dorobku więcej miejsc w pierwszej dziesiątce zawodów PŚ. Aktualnie Stocha wyprzedza Thomas Morgenstern (172 takie konkursy). Wśród Biało-Czerwonych najlepszy jest Adam Małysz (198 i trzecie miejsce w klasyfikacji wszech czasów), a bezsprzecznym liderem pozostaje Janne Ahonen (248).