Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Dawid KubackiPAP / Grzegorz Momot / Na zdjęciu: Dawid Kubacki

Skoki narciarskie. Puchar Świata Rasnov 2020. Niemcy zbliżają się do Austrii w Pucharze Narodów. Polska blisko Norwegii

Adrian Nuckowski
Po dobrym występie w pierwszym konkursie Pucharu Świata w Rasnovie reprezentacja Polski traci w Pucharze Narodów już tylko 7 punktów do trzeciej w tej klasyfikacji, Norwegii. Liderem pozostaje Austria, choć sporo odrobili do nich Niemcy.

Trzech Biało-Czerwonych ukończyło piątkowy (21 lutego) konkurs Pucharu Świata na normalnej skoczni w Rasnovie (HS 97). Najwyżej na szóstej pozycji uplasował się Kamil Stoch. Ósmy był aktualny mistrz świata z Seefeld, Dawid Kubacki, natomiast dziewiąty Piotr Żyła. Pucharowe punkty zdobyło jeszcze dwóch Polaków - 20. był Jakub Wolny, a 24. Aleksander Zniszczoł, co jest jego najlepszym rezultatem w tym sezonie. Podopieczni Michala Doleżala zdobyli łącznie 119 punktów i w klasyfikacji Pucharu Narodów tracą już tylko 7 "oczek" do będących na trzeciej pozycji Norwegów.

Bezkonkurencyjni w piątkowe popołudnie byli reprezentanci Niemiec. Triumfatorem zawodów w Rasnovie został Karl Geiger, a na drugim stopniu podium stanął Stephan Leyhe. Skoczkowie prowadzeni przez Stefana Horngachera zdobyli w sumie aż 248 punktów. W Pucharze Narodów nasi zachodni sąsiedzi są na drugim miejscu, ale do liderującej Austrii zmniejszyli stratę do 229 "oczek".