Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Stefan KraftPAP/EPA / ROBERT GHEMENT / Na zdjęciu: Stefan Kraft

Skoki narciarskie. Puchar Świata Rasnov 2020. Kontrowersyjne zachowanie Stefana Krafta. Jest komentarz z FIS

Piotr Szarwark
Piotr Szarwark
W trakcie konkursu Pucharu Świata w skokach narciarskich w Rasnovie, kamery telewizyjne zarejestrowały moment, w którym Stefan Kraft wyraźnie rozciągał swój kombinezon. Głos w tej sprawie zabrał przedstawiciel FIS.

Stefan Kraft w sobotę triumfował na skoczni normalnej, przerywając serię zwycięstw Karla Geigera na tego typu obiektach. Austriak ponadto o 20 punktów powiększył przewagę nad Niemcem w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata i pewnie zmierza po drugą w karierze Kryształową Kulę. 

W sobotę nie zabrakło jednak kontrowersji, bo w trakcie zmagań kamery zarejestrowały moment, w którym Kraft rozciąga swój kombinezon (WIĘCEJ). Takie zachowanie wzbudziło wiele negatywnych reakcji wśród kibiców, ale jak się okazuje, Kraft nie zrobił nic niedozwolonego. 

Dziennikarze portalu skijumping.pl zapytali bowiem o całą sytuację Horsta Tielmanna z FIS, który w sobotę był odpowiedzialny za kontrolę sprzętu na górze skoczni. Ten poinformował, że nagranie, które obiegło Internet, powstało przed kontrolą kombinezonu, a wtedy wszystko jest dozwolone. 

Kraft ma aktualnie 118 punktów przewagi nad drugim Geigerem w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Kolejne zawody z tego cyklu odbędą się w Lahti (28 lutego - 1 marca). 

Czytaj także: Skoki narciarskie. Puchar Świata Rasnov 2020. Europejskie media zachwycone postawą Stefana Krafta

ZOBACZ WIDEO: Rafał Kot krytycznie o szkoleniu młodych skoczków. "Przepaść sprzętowa jest ogromna. Nie ma zaplecza"

Czy Stefan Kraft zdobędzie Kryształową Kulę?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (4):

Wszystkie komentarze (4)

Komentarze (4)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL