Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Zmiana w 55 sekundzie w meczu ligi chińskiejTwitter / Twitter / Zmiana w 55. sekundzie w meczu ligi chińskiej

Kuriozalna sytuacja w lidze chińskiej. Piłkarz zmieniony w 55. sekundzie meczu

Igor Kubiak
Igor Kubiak
Trener zespołu Tianjin Quanjian już w 55. sekundzie dokonał zmiany piłkarza. Nie była ona jednak spowodowana błyskawiczną kontuzją, a luką w przepisach.

W meczu ligi chińskiej pomiędzy Tianjin Quanjian i Henan Jianye trener gospodarzy pierwszego piłkarza zdjął już w 55. sekundzie spotkania. Za 22-letniego Junjie Wena pojawił się Pei Shuai. Zmiana nie była jednak spowodowana urazem, a przepisami, panującymi w lidze chińskiej.

Zgodnie z regulaminem w podstawowym składzie każdego z zespołów musi wystąpić przynajmniej jeden zawodnik poniżej 23 roku życia. Problem w tym, że zasada dotyczy tylko "jedenastki", która rozpoczyna mecz. Nie uwzględniono w przepisach przymusu gry młodym zawodnikiem w dalszej części spotkania.

Czytaj teżMŚ U-20. Mistrzowie świata wpadli na konferencję selekcjonera. Zobacz radość Ukraińców

Eksperci zajmujący się ligą chińską apelują do władz o zmianę regulaminu, ponieważ nie była to pierwsza sytuacja w tym sezonie, w której młody zawodnik błyskawicznie opuszczał plac gry.

ZOBACZ WIDEO El. Euro 2020. Nasz dziennikarz pewny awansu na mistrzostwa. "Możemy przegrać tylko sami ze sobą"

Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 1:1. Ekipa Tianjian po 13. kolejkach zajmuje ostatnie miejsce w 16-zespołowej lidze.

Czytaj teżMistrzostwa Europy U-21. Reprezentacja Polski z wyjątkową pieśnią po zwycięstwie. Zobacz!

na Facebooku.

Komentarze (3):

Komentarze (3)

PRZEJDŹ NA WP.PL