Najnowsze Wyniki/Kalendarz
dzieci grające w piłkę nożną Newspix / PIOTR KUCZA/FOTOPYK / Na zdjęciu: dzieci grające w piłkę nożną

Trener we Włoszech zwolniony za... wygraną 27:0 i brak szacunku dla przeciwnika

Mateusz Kozanecki
Mateusz Kozanecki
Z reguły powodem podjęcia decyzji o zwolnieniu trenera są słabe wyniki. We Włoszek doszło jednak do zupełnie innej sytuacji. Massimiliano Riccini stracił pracę po tym, jak jego zespół zwyciężył 27:0 w rozgrywkach młodzieżowych.

Wysokie zwycięstwa nie zawsze są tym, czego oczekują prezesi klubów piłkarskich. Na własnej skórze przekonał się o tym Massimiliano Riccini, trener młodzieżowej drużyny Invicta Sauro z Włoch.

W ostatnim spotkaniu rozgrywek juniorskich, jego ekipa rozgromiła Marinę Calcio aż 27:0. Wynik ten nie wywołał jednak fali radości wśród klubowych działaczy.

Prezes Paulo Brogelli zwolnił trenera za "brak szacunku dla przeciwnika". Ponadto Brogelli wyszedł na boisko, aby przeprosić swoich rywali. - Byliśmy oszołomieni wynikiem. Przeciwnika należy zawsze szanować, a tym razem tak się nie stało - powiedział prezes Invicta Sauro, cytowany przez portal en24.news.

ZOBACZ WIDEO: Eliminacje Euro 2020. Jerzy Brzęczek był wygwizdywany. "Nigdy nie było takiego trenera"

- Jako prezes szczerze przepraszam. Nasi trenerzy mają za zadanie szkolić, a przede wszystkim edukować dzieci. To, co się stało, jest antytezą rzekomych wartości młodzieżowej piłki nożnej - dodał Paulo Brogelli.

To nie pierwsza taka sytuacja w piłce nożnej. W 2015 roku hiszpańska drużyna Serranos Sub rozgromiła Benicalap 25:0. To doprowadziło do zwolnienia trenera zwycięzców Pau Cercosa.

Czytaj także:
Nietypowe zachowanie polskich kibiców. Wyróżnił fanów sam Zbigniew Boniek
Lewandowski grał, Lewandowska odbierała nagrodę. "Kocham swoją pracę"

Czy działacze drużyny Invicta Sauro podjęli słuszną decyzję?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (8):

 • dree Zgłoś
  Ablafaka- powtarzasz puste frazesy bez zrozumienia. W szkoleniu młodzieży może i nie chodzi przede wszystkim o wyniki, ale tacy młodzi piłkarze od samego początku powinni mieć wpajaną
  Czytaj całość
  chęć zwycięstwa i strzelania goli. Jakby przy wyniku 5:0 trener kazał im przestać strzelać i kopać piłkę między obrońcami, to jaką by to miało wartość treningową? Atak i ćwiczenie schematów ma wartość treningową. Gdyby przeciwnik miał umiejętności do ataku, to odpuszczenie dałoby jakieś korzyści w ćwiczeniu gry w obronie, ale jeżeli wygrywa się 27:0, to znaczy, ze przeciwnik nie miał nic do powiedzenia w ataku. Poza tym to trening ma być tak przeprowadzany aby przynieść korzyści w przyszłości, mecz to już mecz i tutaj się gra o zwycięstwo. Drużyna powinna mieć wpojone, że zawsze trzeba dążyć do gola. Barcelona w piłce młodzieżowej też wygrywa wysoko, może nie aż tak, ale grają przeciwko drużynom, które coś potrafią i tam mogą odpuścić żeby poćwiczyć inne elementy gry. Jednak gdyby grali przeciwko kompletnym amatorom, to wynik też byłby dwucyfrowy. Jeżeli w meczu pada wynik 27:0 to jest to mecz w którym grają chłopcy na co dzień trenujący przeciwko drużynie, która widzi się pierwszy raz na boisku i wcześniej nigdy nie trenowali. W takim meczu nie ma po prostu sensu odpuszczać, bo wartości treningowej to nie ma żadnej
  • zavi Zgłoś
   Brak szacunku to okazali przegrani , źle się przygotowali możliwe że zlekceważyli przeciwnika , oraz za brak woli walki . Rolą Trenera jest szkolenie a to że jego drużyna potrafiła
   Czytaj całość
   sprać aż tak przeciwnika to chyba dobrze świadczy o trenerze i jego pracy ...
   • mordred_av Zgłoś
    W moim przekonaniu brak szacunku dla przeciwnika jest wtedy, gdy dane się my jakiekolwiek fory, co zaciemnia rzeczywisty obraz didn't sportowej. Niestety polityczna poprawność i nowoczesna
    Czytaj całość
    ideologia niszczą świat.
    Wszystkie komentarze (8)

    Komentarze (8)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL