Najnowsze Wyniki/Kalendarz
PAP / Jakub Kaczmarczyk

Koniec z Pucharem Davisa. Jerzy Janowicz mówi: "pas!"

Kamil Kołsut
Kamil Kołsut
Jerzy Janowicz kończy reprezentacyjną karierę. - Jestem zrażony wieloma rzeczami przez poprzedni zarząd i po prostu nie mam ochoty grać w Pucharze Davisa - mówi polski tenisista.

27-latek o rezygnacji z występów w biało-czerwonych barwach poinformował dziennikarzy podczas turnieju Poznań Open. - Skończyłem ją definitywnie - przyznaje bez ogródek, cytowany przez sport.tvp.pl.

Powodów swojej decyzji Janowicz rozgrzebywać nie chce. Wspomina jedynie o tym, że jest "zrażony wieloma rzeczami", których dokonał poprzedni zarząd Polskiego Związku Tenisowego. I zaznacza, że będzie jeszcze rozmawiał o swojej przyszłości z nowym prezesem PZT Mirosławem Skrzypczyńskim.

Tegoroczną rywalizację w I rundzie grupy I strefy Euroazjatyckiej Pucharu Davisa Polacy rozpoczęli od przegranej 0:5 z Bośnią i Hercegowiną. Nasz zespół w Zenicy reprezentowaliKamil Majchrzak, Hubert Hurkacz, Łukasz Kubot oraz Marcin Matkowski. Była to pierwsza tak wysoka porażka Biało-Czerwonych w XXI wieku.

Kolejny mecz - o utrzymanie w grupie I - nasi tenisiści rozegrają jesienią w Bratysławie. Rywalem naszej drużyny będzie Słowacja.

ZOBACZ WIDEO Artur Szpilka: Nie wiem, co będzie dalej (WIDEO)

Czy Jerzy Janowicz jest potrzebny reprezentacji Polski?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (26):

 • Marlowe. Zgłoś
  Zapraszam do przeczytania mojego najnowszego bloga, w którym ujawniam nowe fakty nt życia Rogera Federera, zwanego popularnie "Rogim"!-:) Jest to pierwszy od dawna tak SZCZERY blog!
  Czytaj całość
  https://sportowefakty.wp.pl/kibice/138686/blog/14851/wielki-orgazmiczny-doping
  • explosive Zgłoś
   Słaby jest psychicznie. Dziennikarze nie pomagają. Szkoda. Może jeszcze z czasem zmieni zdanie. Oby tylko forma byla
   • Mania Zgłoś
    Wow .. ale się raczej tego spodziewałam bo ziszczą się sławetne słowa pewnego dziennikarza na słynnej konferencji.." może jesteśmy za słabi aby grać w Pucharze Dewisa" no i się
    Czytaj całość
    sprawdziło ...spadamy odkąd Jurek nie grał z powodu kontuzji i niestety będziemy chyba dalej spadać bo chyba doskonale każdy widzi jaki mamy potencjał zawodniczy... przykre ale prawdziwe. Tak jest w kobiecym tenisie choć mamy dwie zawodniczki a pierwszej setce a jak jest w męskim...no nikogo nie mamy!
    Wszystkie komentarze (26)

    Komentarze (26)

    ×
     Wszystkie komentarze (26)
     PRZEJDŹ NA WP.PL