Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Srdjan (z lewej) i Dijana Djoković, rodzice Novaka Djokovicia Getty Images / Julian Finney / Na zdjęciu: Srdjan (z lewej) i Dijana Djoković, rodzice Novaka Djokovicia

Ojciec Novaka Djokovicia o Rogerze Federerze: Jest wielkim mistrzem, ale to mały człowiek

Marcin Motyka
Marcin Motyka
- W 2006 roku powiedziałem, że jest wielkim mistrzem, ale to mały człowiek. I zdania nie zmieniłem do dzisiaj - powiedział ojciec Novaka Djokovicia, Srdjan, o Rogerze Federerze. Serb wyjaśnił również, skąd wzięła się jego niechęć do Szwajcara.

Srdjan Djoković był gościem popularnego programu rozrywkowego "Cirilica" w serbskiej telewizji Happy TV. W trakcie ponad odcinka opowiadał o sobie, swoim życiu, a także o największych tenisowych rywalach jego syna, Novaka.

- Federer nigdy nie był po stronie Novaka. W przeciwieństwie do Murraya i Nadala często go krytykował - powiedział Srdjan. W czasie programu Serb tylko raz wymienił nazwisko "Federer". W dalszej części rozmowy, określał Szwajcara mianem "człowieka bądź osoby, o którym wspomniał jako o pierwszym".

Niechęć Srdjana do Rogera Federera narodziła się przed 12 laty podczas meczu Pucharu Davisa pomiędzy Serbią a Szwajcarią. Wówczas w czasie pojedynku ze Stanem Wawrinką Djoković poprosił o przerwę medyczną z powodu kłopotów zdrowotnych, a Federer, zdaniem Serba, zasugerował, że rywal jego kolegi z reprezentacji symuluje.

- Wszyscy dobrze wiedzą, że w początkowych latach kariery Novak z niewiadomego powodu miał kłopoty z oddychaniem po długich wymianach. Później udało się ustalić, że to reakcja alergiczna na gluten. Jeśli chodzi o osobę, o której wspomniałem jako o pierwszej, to w 2006 roku powiedziałem, że jest wielkim mistrzem, ale to mały człowiek. I zdania nie zmieniłem do dzisiaj.

- Nie ma człowieka bez grzechu. Niedawno podczas Pucharu Lavera mogliśmy widzieć, że jego postawa nieco się zmieniła. Nawet był trenerem i dawał wskazówki Novakowi, jak uderzać z bekhendu itd. - dodał z uśmiechem.

Srdjan wyjawił również, że jego syn jest w najlepszych relacjach z Andym Murrayem. - Novak i Andy są w tym samym wieku, urodzili się w 1987 roku, od dawna wspólnie podróżują i występują w tych samych turniejach, więc to normalne, że są w świetnych relacjach. Nadal jest o rok starszy, a o pierwszym wspomnianym przeze mnie człowieku wciąż mam takie samo zdanie jak w 2006 roku.

ZOBACZ WIDEO Polski tenis w kryzysie. Karol Drzewiecki: Brakuje nam ogrania i stabilności finansowej

Czy zgadzasz się z opinią Srdjana Djokovicia?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (9):

 • Allez Zgłoś
  lekarzu, Ty go w swej opiece miejtego don paddingtona...
  • RaportPasjonaty Zgłoś
   Odezwał sie ten nawiedzone on zawsze ma cos do powiedzenia.....Jakos nie słyszałem żeby Robert Federer miał cos kiedykolwiek mowić o Nadalu ,Djokovicu czy Murrayu tak samo Sebastian
   Czytaj całość
   Nadal a ten zawsze musi swoje 5 groszu wrzucić.Widac po prostu brak klasy.On na pewno nie jest wielkim mistrzem ani wielkim czlowiekiem całkowicie się zgadza
   • don paddington Zgłoś
    Już o Federerze nagrał dawno temu piosenkę zespół 2+1. Wielki, mały człowiek.-:)Wielki mały człowiekZalękniony tak i dumny jak pawWielki mały człowiekProrok lepszych dni,
    Czytaj całość
    niepewnych sprawW opiece swejDobry Boże, ty go miejTy go w swej opiece miej
    Wszystkie komentarze (9)

    Komentarze (9)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL