WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
PAP / Lech Muszyński / Na zdjęciu: Magda Linette

Świetna atmosfera w reprezentacji Polski. Magda Linette: Lepiej się poznajemy i czujemy ze sobą

Marcin Motyka
Marcin Motyka
- Myślę, że z meczu na mecz i z dnia na dzień lepiej się poznajemy i lepiej się czujemy ze sobą - mówiła Magda Linette, liderka reprezentacji Polski, po rozegranym w Zielonej Górze turnieju Grupy I strefy Euroafrykańskiej Pucharu Federacji.

W ostatnim meczu rozgrywanego w Zielonej Górze turnieju w Grupy I strefy Euroafrykańskiej Pucharu Federacji reprezentacja Polski wygrała 2:1 z Ukrainą. Decydujący punkt zdobyły Iga Świątek i Alicja Rosolska, które w deblu pokonały 6:1, 1:6, 7:6(5) parę Marta Kostiuk / Kateryna Kozłowa. Wcześniej, w grach singlowych, Magdalena Fręch okazała się lepsza od Kozłowej, a Świątek nie sprostała Dajanie Jastremskiej.

Magda Linette, najwyżej aktualnie notowana polska tenisistka, nie wystąpiła w tym spotkaniu - W pewnym momencie dziewczyny zaczęły przegrywać, ale wiedziały, że my tutaj jesteśmy z nimi i im kibicujemy. Udało się ten mecz wygrać i myślę, że to, iż czuły, że zespół jest z nimi, miało duże znaczenie - mówiła w rozmowie z radiem Zielona Góra.

Ostatecznie turniej w Zielonej Górze Polki zakończyły na trzecim miejscu. - To, że byliśmy w Polsce, bardzo nam pomogło. Mogliśmy wziąć ze sobą więcej osób i trzymać się razem. Wszystko było fajnie zorganizowane, tak więc bardzo dziękujemy Dawidowi [Celtowi, kapitanowi reprezentacji - przyp. red.) - powiedziała poznanianka.

ZOBACZ WIDEO Michael Ballack dla WP SportoweFakty: Robert Lewandowski jest wielki, więc można go krytykować (cała rozmowa)

Zobacz także - Trzecie miejsce Polski w turnieju w Zielonej Górze. Dawid Celt: Na ten moment to naprawdę fajny wynik

Polka wyjawiła, że w reprezentacji panuje świetna atmosfera. - Myślę, że z meczu na mecz i z dnia na dzień lepiej się poznajemy i lepiej się czujemy ze sobą. Każda z nas czuła się tutaj dobrze i czułyśmy, że cały sztab się nami opiekuje, oraz wsparcie. I to było widać.

Po zakończeniu kariery przez Agnieszkę Radwańską to właśnie Linette stała się liderką drużyny narodowej. - Miałam przerwę w występach w Pucharze Federacji i od momentu, kiedy wróciłam, będąc na wyższej pozycji i mając większe doświadczenie, czułam się trochę bardziej komfortowo i że coś wnoszę do zespołu - stwierdziła.

Zobacz także - Iga Świątek niezadowolona ze swojej gry w Pucharze Federacji. "Przyszedł spadek formy i pewności siebie"

Turniej w Zielonej Górze wygrały Rosjanki, które w finale pokonały Szwedki.

Czy Magda Linette przez najbliższe lata będzie liderką reprezentacji Polski?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (5):

    Pokaż więcej komentarzy (2)
    PRZEJDŹ NA WP.PL