Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Materiały prasowe / ADVANTAGE 2100 / Na zdjęciu: Jerzy Janowicz

Jerzy Janowicz w kwietniu chce wrócić na kort. "Jest ogromna szansa, że wszystko wróci do normy"

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Jerzy Janowicz od ponad trzech lat zmaga się z kontuzją kolana, która uniemożliwia mu grę na pełnych obrotach. Tenisista ma przejść zabieg, po którym w kwietniu ma wrócić na kort.

W 2012 roku Jerzy Janowicz awansował do finału turnieju w Paryżu i pokazał, że drzemie w nim duży potencjał. W kolejnych sezonach nie spisywał się już tak dobrze. Wszystko przez problemy zdrowotne. Od 2015 roku polski tenisista zmaga się z kontuzją kolana, która na długie tygodnie wykluczyła go z treningów i gry.

W poniedziałek Janowicz zamieścił na swoim profilu na Instagramie post, w którym zadeklarował, że już w kwietniu może wrócić na kort. - Trzymajcie kciuki. Jest ogromna szansa, że za "moment" wszystko wróci do normy. Robię i zrobię wszystko, żeby koszmar mojego kolana, który ciągnie się od ponad 3 lat się wreszcie skończył! Dzisiaj ostatni zabieg i planowany powrót w kwietniu - napisał ze szpitalnego łóżka.


Po konsultacji z lekarzami z poznańskiej kliniki, Janowicz dostał zgodę na powrót do treningów. Czeka go jeszcze tylko jeden zabieg. Polski tenisista będzie przygotowywać się w Polsce oraz w Austrii, a pierwsze turnieje rozegrać ma na przełomie czerwca i lipca. Jak sam przyznał, powinien być gotowy na Wimbledon.

Zobacz także: Pierwszy raz Polaka z Maestro. Jak Jerzy Janowicz postraszył w Rzymie Rogera Federera

Przypomnijmy, że polski tenisista ma zamrożony ranking, co oznacza, że do zawodów zgłaszany będzie ze 120. lokatą na świecie, co znacznie ułatwi pierwsze starty.

ZOBACZ WIDEO Lewandowski o meczu z Łotwą. "Gra do poprawy, ale plan jest wykonany"

Czy Jerzy Janowicz wróci do poziomu, który prezentował przed kontuzją?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (7):

Wszystkie komentarze (7)

Komentarze (7)

PRZEJDŹ NA WP.PL