Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Agnieszka Radwańska PAP / Łukasz Gągulski / Na zdjęciu: Agnieszka Radwańska

Agnieszka Radwańska i Karolina Woźniacka nagrały piosenkę. W maju benefis w Krakowie (WIDEO)

Rafał Smoliński
Rafał Smoliński
Okazja do nagrania piosenki przez Agnieszkę Radwańską, byłą wiceliderkę rankingu WTA, pojawiła się w związku z benefisem, wieńczącym jej karierę sportową. Wydarzenie odbędzie się już 21 maja 2019 roku o godz. 18:00 w Tauron Arenie Kraków.

Gospodarzem spotkania zostało Miasto Kraków. Plan benefisu łączy w sobie część sportową oraz bogaty program artystyczny z występami polskich gwiazd, m.in. Maryli Rodowicz, Andrzeja Piasecznego, Piotra Rubika i zespołu Torres Brothers. Organizatorzy zapowiadają, że lista artystów nie została zamknięta. Na konferencji prasowej zdradzili część oficjalnego programu oraz opowiedzieli o planowanych atrakcjach. Talent sportowy Agnieszki Radwańskiej jest znany już od dawna. Benefis to dla Radwańskiej szansa na zmierzenie się z zadaniem wokalnym. Krakowianka kolejny raz miło zaskoczyła swoich fanów.

- Z okazji mojego benefisu, który już 21 maja odbędzie się w Tauron Arenie w Krakowie, dostałam propozycję nagrania piosenki z Karoliną Woźniacką. Zgodziłam się, to jedno z moich marzeń, które chciałam zrealizować po zakończeniu kariery. Koniec kilkunastoletniej przygody z tenisem stał się dla mnie szansą na realizację innych interesujących wyzwań, zupełnie niezwiązanych ze sportem - powiedziała Agnieszka Radwańska.

Zobacz efekty muzycznego debiutu Agnieszki Radwańskiej:

- Tour WTA to głównie kort, hotel, lotnisko i... ciężka praca. Wówczas bardzo docenia się chwile rozmowy po polsku, wsparcie ze strony koleżanek, które doskonale rozumieją ten temat. Byłam w tej komfortowej sytuacji, że moimi przyjaciółkami były dziewczyny ze słowiańską, polską duszą - dodała Radwańska.

ZOBACZ WIDEO "Podsumowanie tygodnia". Skrajne oceny występów Piotra Zielińskiego. "Wymagamy od niego więcej"

W trakcie konferencji prasowej zaprezentowano zapowiedź piosenki i teledysku w wykonaniu Agnieszki Radwańskiej i Karoliny Woźniackiej. Słowa do utworu "We love tenis" napisał Jacek Cygan, muzykę - Piotr Rubik. Producentem materiału jest firma SOS Music we współpracy z TVP S.A.

Świetna pierwsza część sezonu Huberta Hurkacza

Miastem gospodarzem wydarzenia jest Kraków, który w ramach benefisu będzie gościł nie tylko gwiazdy tenisa, ale również artystów polskiej sceny muzycznej, którzy wystąpią w Tauron Arenie Kraków, m.in. Marylę Rodowicz, Andrzeja Piasecznego, Piotra Rubika oraz zespół Torres Brothers. W programie zostały przewidziane także skecze kabaretowe, materiały wideo dotyczące kariery tenisistki oraz wspomnienia najbliższych na temat gwiazdy polskiego tenisa. To tylko część atrakcji - o pozostałych organizatorzy będą informowali na bieżąco.

- Możliwość wsparcia organizacji benefisu najlepszej polskiej tenisistki w historii to dla Krakowa duże wyróżnienie. Jesteśmy dumni, że tak wybitna sportsmenka jest wizytówką nie tylko Polski, lecz również naszego miasta, bo to właśnie w Krakowie Agnieszka stawiała swoje pierwsze kroki zawodowe - dodaje Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski.

Miami: Łukasz Kubot i Marcelo Melo w ćwierćfinale debla

Współorganizatorem wydarzenia jest Telewizja Polska. Widzowie będą mogli obejrzeć transmisję wydarzenia w programach TVP 1 i TVP Sport. Przedsprzedaż biletów rozpoczęła się 6 marca 2019 r. - w dzień urodzin tenisistki. Zakupu biletów na wydarzenie można dokonać na stronie internetowej: www.kupbilet.pl oraz www.ebilet.pl. Organizatorem jest agencja producencka SOS Music. Partnerami benefisu są PZU, Totalizator Sportowy, Polski Związek Tenisa, Head i Hefra.

Czy wybierasz się do Krakowa na benefis Agnieszki Radwańskiej?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (10):

 • pareidolia Zgłoś
  Czy ktoś może wytłumaczyć dlaczego Radwańska tak paskudnie zniekształciła sobie otwór gębowy ? Przecież ona ma problem z prawidłowym i naturalnym zamknięciem ust. Jak ja widzę, to
  Czytaj całość
  mam jedno skojarzenie, zając. Wolałbym, aby tenisistki grały w tenisa a wokalistki śpiewały. Miałczenie amatorek nie znoszę." Śpiewać każdy może trochę lepiej lub trochę gorzej, ale nie oto chodzi jak co komu wychodzi, uuuuu " .
  • Cezary Orlik Zgłoś
   poziom Pani Żyły....
   • Juliaa Zgłoś
    Śpiewać każdy może,Trochę lepiej, lub trochę gorzej,Ale nie oto chodzi,Jak co komu wychodzi.... :) Brawo za odwage! ;) Pewnie zabawa byla przednia...
    Wszystkie komentarze (10)

    Komentarze (10)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL