Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Newspix / Artur Zawadzki / Na zdjęciu: Agnieszka Radwańska

Agnieszka Radwańska: Tak nie powinno być

Tomasz Skrzypczyński
Tomasz Skrzypczyński
- Było mi przykro. Chodziło prawdopodobnie o poglądy polityczne mojego ojca, a tak nie powinno być - tak Agnieszka Radwańska oceniła decyzję o nieprzyznaniu jej miana honorowej obywatelki miasta Krakowa.

Pod koniec kwietnia tego roku zrobiło się głośno wokół decyzji władz Krakowa, które nie zgodziły się, by Agnieszka Radwańska została honorową obywatelką tego miasta (więcej TUTAJ). Najbardziej zaskoczyła motywacja polityków (związanych z Platformą Obywatelską), którzy mieli sprzeciwić się temu ze względu na kojarzenie jej osoby z poglądami Prawa i Sprawiedliwości.

Wszystko z powodu jednego z wpisów, jaki wiele lat temu pojawił się na oficjalnej stronie sióstr Radwańskich. Autorem politycznego tekstu był ich ojciec, Robert. Później Agnieszka Radwańska przekonywała publicznie, że ma mu za złe mieszanie jej do polityki.

 - Ja staram się nie mieszać sportu z polityką, nie trzymam żadnej strony, nie interesuje mnie to - powtarzała do znudzenia. Mimo upływu lat byłej znakomitej tenisistce nie udało się odciąć od poglądów swojego ojca, o czym świadczyły wyniki głosowania Rady Miasta.

ZOBACZ WIDEO: Jerzy Brzęczek o Lotto Ekstraklasie. "Dopiero europejskie puchary zweryfikują jej poziom"


Radwańska wciągnięta w polityczne bagno. Czytaj więcej--->>>

Na wtorkowej konferencji prasowej przed jej benefisem, była mistrzyni świata WTA po raz pierwszy zabrała głos ws. decyzji krakowskich polityków.

 - Szczerze mówiąc, było to dla mnie dość przykre. Myślę, że wchodziły w grę polityczne względy i poglądy mojego ojca, niestety. Było mi przykro, że tak to wyszło. Takie aspekty nie powinny o tym decydować - powiedziała.

Benefis organizowany jest w Tauron Arenie w Krakowie, a udział w nim wezmą m.in. Karolina Woźniacka, Łukasz Kubot, Jerzy Janowicz i Marcin Matkowski. Zaproszeni zostali też Wojciech Fibak, Joanna Jędrzejczyk czy Robert Korzeniowski.

Pojawią się także muzycy, a medal najlepszej polskiej tenisistce w historii wręczy prezydent RP Andrzej Duda.

Agnieszka Radwańska zakończyła karierę w listopadzie ubiegłego roku. Polka triumfowała w 20. turniejach WTA, wygrała WTA Finals w 2015 roku, była finalistką i półfinalistką Wimbledonu i dwukrotnie docierała do półfinału Australian Open.

na Facebooku.

Komentarze (19):

 • Queen Marusia Zgłoś
  Masza tez powinna dostac Klucze do Miasta bo na nia ludzie rowniez przyjechali na FedCup.
  • Queen Marusia Zgłoś
   Polityka , politykaNikt tu geby nie zamykaPoltyka, politykaJuz od tego boli grdyka…...
   • Mariusz Sekta Zgłoś
    Gdzie my żyjemy?! - Czy "miłośnicy" tolerancji i konstytucji naprawdę uważają, że dyskryminacja jednej z najbardziej zasłużonych Polek ze względu na poglądy jest czymś
    Czytaj całość
    normalnym w demokracji? - Jak dla mnie PO stało się mentanym spadkobiercą komuny, czyli POstkomuną. Potwierdzeniem tego faktu jest liczna reprezentacja byłych PZPR-owskich towarzyszy sekretarzy na listach PO-KO...
    Wszystkie komentarze (19)

    Komentarze (19)

     Wszystkie komentarze (19)
     PRZEJDŹ NA WP.PL