WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
PAP / Łukasz Gągulski / Na zdjęciu: Marcin Matkowski, Karolina Woźniacka, Agnieszka Radwańska i Łukasz Kubot

Benefis Agnieszki Radwańskiej. Karolina Woźniacka zagrała mimo kontuzji. Zabrakło Andżeliki Kerber

Rafał Smoliński
Rafał Smoliński
W Tauron Arenie Kraków odbył się we wtorek benefis Agnieszki Radwańskiej. Na korcie mimo problemów zdrowotnych pojawiła się Karolina Woźniacka. Kontuzja wyeliminowała Andżelikę Kerber.

Karolina Woźniacka od kilku miesięcy walczy ze zdrowiem. W zeszłym roku wyjawiła, że choruje na reumatoidalne zapalenie stawów (RZS). Diagnoza ta utrudnia Dunce planowanie kolejnych startów. Teraz tenisistka z Odense narzeka na kontuzję łydki i wobec tego nie odniosła godnych uwagi rezultatów w Madrycie i Rzymie. - Czasem czuję się dobrze. Czasem jest dużo gorzej i nie mam siły wyjść na trening. Na razie myślę o Paryżu i następnych szlemach - powiedziała Karolina.

Mimo trudności Woźniacka wzięła udział w benefisie Agnieszki Radwańskiej. Zagrała u boku Marcina Matkowskiego. Pokazowy set zakończył się wygraną 6:4 pary Agnieszka Radwańska i Łukasz Kubot. We wtorek nie zabrakło wzruszających momentów. Publiczność zgromadzona w Tauron Arenie Kraków zaśpiewała najlepszej polskiej tenisistce wszech czasów "Sto lat".

Wśród gości benefisu Radwańskiej byli popularni polscy sportowcy: medaliści igrzysk olimpijskich - pływaczka Otylia Jędrzejczak i chodziarz Robert Korzeniowski, hokeista Mariusz Czerkawski, a także byli reprezentanci w piłce nożnej Jakub Błaszczykowski, Marcin Wasilewski i Tomasz Hajto. Na korcie pojawili się także byli i obecni tenisiści: Wojciech Fibak, Jerzy Janowicz, Urszula Radwańska i Klaudia Jans-Ignacik.

ZOBACZ WIDEO Michał Probierz zaskoczył. "Nie sprzedajemy nikogo i za rok chcemy walczyć o mistrzostwo!"

Do Krakowa nie przyleciała Andżelika Kerber. Reprezentująca barwy Niemiec tenisistka doznała podczas treningu w Madrycie kontuzji kostki i z tego powodu wycofała się z meczu II rundy z Chorwatką Petrą Martić. "Angie" nie poleciała także na zawody do Rzymu, lecz postanowiła się wyleczyć. Teraz walczy z czasem, aby zdążyć na wielkoszlemowego Rolanda Garrosa 2019, który 26 maja rozpocznie się w Paryżu.

Zobacz także:
Roland Garros: Kurumi Nara skruszyła opór Katarzyny Kawy
Roland Garros: Kamil Majchrzak znów bez wygranej w eliminacjach

na Facebooku.

Komentarze (3):

    PRZEJDŹ NA WP.PL