Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Agnieszka Radwańska PAP / Łukasz Gągulski / Na zdjęciu: Agnieszka Radwańska

Benefis Agnieszki Radwańskiej. Tenisistka odznaczona medalem 100-lecia Odzyskania Niepodległości

Rafał Smoliński
Rafał Smoliński
Minister Sportu i Turystyki Witold Bańka w imieniu premiera Mateusza Morawieckiego odznaczył Agnieszkę Radwańską medalem 100-lecia Odzyskania Niepodległości.

- Długo można mówić o wspaniałych osiągnięciach, o tym, jak wspaniałą ambasadorką Polski byłaś. Chciałbym jednak podkreślić, jak wspaniałą osobowością jesteś. Byłaś ambasadorką czystego sportu, bez dopingu, a na swoje zwycięstwa zapracowałaś ciężkim treningiem i pracą. Polska ci dziękuję, Polska cię kocha - powiedział Witold Bańka podczas benefisu tenisistki w Tauron Arenie Kraków.

- Chciałam bardzo podziękować, takie nagrody, podkreślające całość kariery, szczególnie sobie cenię - wyznała 20-krotna triumfatorka imprez głównego cyklu, która 14 listopada 2018 roku ogłosiła zakończenie zawodowej kariery. Krakowianka wspięła się na drugie miejsce w rankingu WTA. Wygrała singapurskie Mistrzostwa WTA 2015 i osiągnęła finał Wimbledonu 2012.

We wtorek odbył się benefis najlepszej polskiej tenisistki wszech czasów. Wśród zaproszonych gości znaleźli się przedstawiciele rządu i samorządu oraz prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą. Radwańska już wcześniej otrzymała z rąk prezydenta RP Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski.

ZOBACZ WIDEO Witold Bańka zadowolony z mistrzostwa Piasta. "Ja jestem chłopak ze śląska!"

Do Krakowa na pożegnanie przyjaciółki przyleciała Karolina Woźniacka. Wśród zaproszonych gości byli również popularni polscy sportowcy: medaliści igrzysk olimpijskich - pływaczka Otylia Jędrzejczak i chodziarz Robert Korzeniowski, hokeista Mariusz Czerkawski, a także byli reprezentanci w piłce nożnej Jakub Błaszczykowski, Marcin Wasilewski i Tomasz Hajto. Na korcie pojawili się także byli i obecni tenisiści: Wojciech Fibak, Jerzy Janowicz, Urszula Radwańska i Klaudia Jans-Ignacik.

Zobacz także:
Agnieszka Radwańska: Tak nie powinno być
Benefis Agnieszki Radwańskiej. Karolina Woźniacka zagrała mimo kontuzji

na Facebooku.

Komentarze (4):

 • Tom. Zgłoś
  Droga Moderacjo WPSF!Jest to uspokajające jednak widzieć i czuć, że chociaż Dział Usuwania Postów działa, skoro Wasz Dział IT udaje, że go nie ma ;)))---> Jak mi się w domu popsuje
  Czytaj całość
  światło w pokoju, to zauważam to najpóźniej po paru godzinach, jak się zrobi ciemno, A Wy od czwartku zapaliliście zamiast światła parę starych świeczek i udajecie, że nic się nie stało i wszystko jest OK ;))))) Nie wstyd Wam? ;)
  • sekup Zgłoś
   Agnieszka Radwańska jak brzydkie kaczątko z bajki Andersena przeszła metamorfozę w pięknego łabędzia! :)
   • Maja Majewska-Keane Zgłoś
    Aga zawsze mnie inspirowana swoją grą, z przyjemnością obserwowałam wirtuozerie jej gry i przeżywałam. Była godna reprezentantka tenisa naszego kraju. Życzę Agnieszce wszystkiego
    Czytaj całość
    najlepszego
    Wszystkie komentarze (4)

    Komentarze (4)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL