Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Agnieszka Radwańska i prezydent RP Andrzej DudaPAP / Łukasz Gągulski / Na zdjęciu: Agnieszka Radwańska i prezydent RP Andrzej Duda

Prezydent Andrzej Duda podziękował Agnieszce Radwańskiej. "Była cudem dla Polski"

Rafał Smoliński
Rafał Smoliński
Prezydent Andrzej Duda pojawił się na wtorkowym benefisie Agnieszki Radwańskiej w Tauron Arenie Kraków. - Zrobiliście państwo wielką rzecz dla Polski. Agnieszka była dla Polski takim cudem - powiedział, dziękując tenisistce i jej rodzinie.

- To bardzo poruszający moment. Pamiętam taki mecz, gdy mała jeszcze Agnieszka wygrała finał juniorskiego turnieju Wimbledonu. Nie jestem znawcą tenisa, ale pomyślałem sobie, że to tylko juniorski sukces, to się zdarza, a jak przyjdzie czas gry w seniorach, to trzeba cudu, aby się wybić. Niedawno rozmawiałem z naszym znakomitym skoczkiem narciarskim Kamilem Stochem i on powiedział mi, że w światowej czołówce każdej dyscypliny o sukcesach decyduje przede wszystkim głowa - powiedział Andrzej Duda.

- To, z jakiego domu człowiek wyszedł, jak ukształtowała go rodzina. Nie byłoby tak wielkiego sukcesu, gdyby nie wsparcie rodziców, siostry Urszuli, męża Dawida Celta. Zrobiliście państwo wielką rzecz dla Polski. Agnieszka była dla Polski takim cudem. Weszła na szczyt w tak ważnej i ekskluzywnej dyscyplinie na świecie - dodał.

Prezydent RP wręczył Agnieszce Radwańskiej bukiet kwiatów. Zwrócił także uwagę na to, że była wiceliderka rankingu WTA i triumfatorka 20 imprez głównego cyklu nadal mieszka w ojczyźnie, choć śmiało mogła zdecydować się zamieszkać w innym kraju. - Jestem za to pani ogromnie wdzięczny. To wspaniały przykład. Jako krakus cieszę się, że ten benefis odbywa się w Krakowie. Jest pani wspaniałą dziewczyną - stwierdził.

W uznaniu zasług dla naszej tenisistki Minister Sportu i Turystyki Witold Bańka w imieniu premiera Mateusza Morawieckiego odznaczył Agnieszkę Radwańską medalem 100-lecia Odzyskania Niepodległości.

Zobacz także:
Agnieszka Radwańska: Tak nie powinno być
Benefis Agnieszki Radwańskiej. Karolina Woźniacka zagrała mimo kontuzji

ZOBACZ WIDEO Boniek zaskoczony porażką Legii. "Przy tym budżecie powinni bez problemu wygrać ligę"

na Facebooku.

Komentarze (5):

Wszystkie komentarze (5)

Komentarze (5)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL