Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Getty Images / Michael Steele / Na zdjęciu: Andżelika Kerber, mistrzyni Wimbledonu 2018

Wimbledon: Program i wyniki kobiet

Rafał Smoliński
Rafał Smoliński
Niemka Andżelika Kerber będzie bronić tytułu na najsłynniejszych trawnikach świata. W głównej drabince Wimbledonu 2019 zaprezentują się dwie polskie tenisistki - Iga Świątek i Magda Linette.

The Championships, Wimbledon (Wielka Brytania)
Wielki Szlem, kort trawiasty, pula nagród 38 mln funtów

finał:

sobota, 13 lipca

Simona Halep (Rumunia, 7) - Serena Williams (USA, 11) 6:2, 6:2

półfinał:

czwartek, 11 lipca

Serena Williams (USA, 11) - Barbora Strycova (Czechy) 6:1, 6:2
Simona Halep (Rumunia, 7) - Elina Switolina (Ukraina, 8) 6:1, 6:3

ćwierćfinał:

wtorek, 9 lipca

Serena Williams (USA, 11) - Alison Riske (USA) 6:4, 4:6, 6:3
Barbora Strycova (Czechy) - Johanna Konta (Wielka Brytania, 19) 7:6(5), 6:1
Elina Switolina (Ukraina, 8) - Karolina Muchova (Czechy) 7:5, 6:4
Simona Halep (Rumunia, 7) - Shuai Zhang (Chiny) 7:6(4), 6:1

IV runda (1/8 finału):

poniedziałek, 8 lipca

Alison Riske (USA) - Ashleigh Barty (Australia, 1) 3:6, 6:2, 6:3
Serena Williams (USA, 11) - Carla Suarez (Hiszpania, 30) 6:2, 6:2
Barbora Strycova (Czechy) - Elise Mertens (Belgia, 21) 4:6, 7:5, 6:2
Johanna Konta (Wielka Brytania, 19) - Petra Kvitova (Czechy, 6) 4:6, 6:2, 6:4
Elina Switolina (Ukraina, 8) - Petra Martić (Chorwacja, 24) 6:4, 6:2
Karolina Muchova (Czechy) - Karolina Pliskova (Czechy, 3) 4:6, 7:5, 13:11
Simona Halep (Rumunia, 7) - Cori Gauff (USA, Q) 6:3, 6:3
Shuai Zhang (Chiny) - Dajana Jastremska (Ukraina) 6:4, 1:6, 6:2

III runda (1/16 finału):

sobota, 6 lipca

Ashleigh Barty (Australia, 1) - Harriet Dart (Wielka Brytania, WC) 6:1, 6:1
Alison Riske (USA) - Belinda Bencić (Szwajcaria, 13) 4:6, 6:4, 6:4
Serena Williams (USA, 11) - Julia Görges (Niemcy, 18) 6:3, 6:4
Carla Suarez (Hiszpania, 30) - Lauren Davis (USA, LL) 6:3, 6:3
Barbora Strycova (Czechy) - Kiki Bertens (Holandia, 4) 7:5, 6:1
Elise Mertens (Belgia, 21) - Qiang Wang (Chiny, 15) 6:2, 6:7(9), 6:4
Johanna Konta (Wielka Brytania, 19) - Sloane Stephens (USA, 9) 3:6, 6:4, 6:1
Petra Kvitova (Czechy, 6) - Magda Linette (Polska) 6:3, 6:2

piątek, 5 lipca

Elina Switolina (Ukraina, 8) - Maria Sakkari (Grecja, 31) 6:3, 6:7(1), 6:2
Petra Martić (Chorwacja, 24) - Danielle Collins (USA) 6:4, 3:6, 6:4
Karolina Muchova (Czechy) - Anett Kontaveit (Estonia, 20) 7:6(7), 6:3
Karolina Pliskova (Czechy, 3) - Su-Wei Hsieh (Tajwan, 28) 6:3, 2:6, 6:4
Simona Halep (Rumunia, 7) - Wiktoria Azarenka (Białoruś) 6:3, 6:1
Cori Gauff (USA, Q) - Polona Hercog (Słowenia) 3:6, 7:6(7), 7:5
Shuai Zhang (Chiny) - Karolina Woźniacka (Dania, 14) 6:4, 6:2
Dajana Jastremska (Ukraina) - Viktorija Golubić (Szwajcaria) 7:5, 6:3

II runda (1/32 finału):

czwartek, 4 lipca

Ashleigh Barty (Australia, 1) - Alison van Uytvanck (Belgia) 6:1, 6:3
Harriet Dart (Wielka Brytania, WC) - Beatriz Haddad Maia (Brazylia, Q) 7:6(4), 3:6, 6:1
Alison Riske (USA) - Ivana Jorović (Serbia) 6:2, 6:7(3), 9:7
Belinda Bencić (Szwajcaria, 13) - Kaia Kanepi (Estonia) 6:3, 6:1
Serena Williams (USA, 11) - Kaja Juvan (Słowenia, Q) 2:6, 6:2, 6:4
Julia Görges (Niemcy, 18) - Warwara Flink (Rosja, Q) 6:1, 6:4
Carla Suarez (Hiszpania, 30) - Pauline Parmentier (Francja) 7:6(2), 7:6(4)
Lauren Davis (USA, LL) - Andżelika Kerber (Niemcy, 5) 2:6, 6:2, 6:1
Kiki Bertens (Holandia, 4) - Taylor Townsend (USA) 3:6, 7:6(5), 6:2
Barbora Strycova (Czechy) - Laura Siegemund (Niemcy) 6:3, 7:5
Elise Mertens (Belgia, 21) - Monica Niculescu (Rumunia, WC) 7:5, 6:0
Qiang Wang (Chiny, 15) - Tamara Zidansek (Słowenia) 6:1, 6:2
Sloane Stephens (USA, 9) - Yafan Wang (Chiny) 6:0, 6:2
Johanna Konta (Wielka Brytania, 19) - Katerina Siniakova (Czechy) 6:3, 6:4
Magda Linette (Polska) - Amanda Anisimova (USA, 25) 6:4, 7:5
Petra Kvitova (Czechy, 6) - Kristina Mladenović (Francja) 7:5, 6:2

środa, 3 lipca

Elina Switolina (Ukraina, 8) - Margarita Gasparian (Rosja) 5:7, 6:5 i krecz
Maria Sakkari (Grecja, 31) - Marie Bouzkova (Czechy, LL) 6:4, 6:1
Petra Martić (Chorwacja, 24) - Anastazja Potapowa (Rosja) 3:6, 6:3, 6:4
Danielle Collins (USA) - Anastasija Sevastova (Łotwa, 12) 4:6, 6:4, 6:3
Karolina Muchova (Czechy) - Madison Brengle (USA) 6:3, 6:4
Anett Kontaveit (Estonia, 20) - Heather Watson (Wielka Brytania) 7:5, 6:1
Su-Wei Hsieh (Tajwan, 28) - Kirsten Flipkens (Belgia) 7:6(3), 6:3
Karolina Pliskova (Czechy, 3) - Monica Puig (Portoryko) 6:0, 6:4
Simona Halep (Rumunia, 7) - Mihaela Buzarnescu (Rumunia) 6:3, 4:6, 6:2
Wiktoria Azarenka (Białoruś) - Ajla Tomljanović (Australia) 6:2, 6:0
Polona Hercog (Słowenia) - Madison Keys (USA, 17) 6:2, 6:4
Cori Gauff (USA, Q) - Magdalena Rybarikova (Słowacja) 6:3, 6:3
Karolina Woźniacka (Dania, 14) - Weronika Kudermetowa (Rosja) 7:6(5), 6:3
Shuai Zhang (Chiny) - Yanina Wickmayer (Belgia, Q) 6:3, 6:2
Dajana Jastremska (Ukraina) - Sofia Kenin (USA, 27) 7:5, 4:6, 6:3
Viktorija Golubić (Szwajcaria) - Julia Putincewa (Kazachstan) 6:4, 7:6(3)

I runda:

wtorek, 2 lipca

Ashleigh Barty (Australia, 1) - Saisai Zheng (Chiny) 6:4, 6:2
Alison van Uytvanck (Belgia) - Swietłana Kuzniecowa (Rosja) 6:4, 4:6, 6:2
Harriet Dart (Wielka Brytania, WC) - Christina McHale (USA, LL) 4:6, 6:4, 6:4
Beatriz Haddad Maia (Brazylia, Q) - Garbine Muguruza (Hiszpania, 26) 6:4, 6:4
Alison Riske (USA) - Donna Vekić (Chorwacja, 22) 3:6, 6:3, 7:5
Ivana Jorović (Serbia) - Lesley Kerkhove (Holandia, Q) 7:6(5), 6:4
Kaia Kanepi (Estonia) - Stefanie Vögele (Szwajcaria) 5:7, 7:5, 6:4
Belinda Bencić (Szwajcaria, 13) - Anastazja Pawluczenkowa (Rosja) 6:2, 6:3
Serena Williams (USA, 11) - Giulia Gatto-Monticone (Włochy, Q) 6:2, 7:5
Kaja Juvan (Słowenia, Q) - Kristyna Pliskova (Czechy) 6:4, 2:6, 6:4
Warwara Flink (Rosja, Q) - Paula Badosa (Hiszpania, Q) 6:4, 6:2
Julia Görges (Niemcy, 18) - Elena-Gabriela Ruse (Rumunia, Q) 7:5, 6:1
Carla Suarez (Hiszpania, 30) - Samantha Stosur (Australia) 6:2, 7:5
Pauline Parmentier (Francja) - Maria Szarapowa (Rosja) 4:6, 7:6(4), 5:0 i krecz
Lauren Davis (USA, LL) - Kateryna Kozłowa (Ukraina) 6:3, 6:2
Andżelika Kerber (Niemcy, 5) - Tatjana Maria (Niemcy) 6:4, 6:3

Kiki Bertens (Holandia, 4) - Mandy Minella (Luksemburg) 6:3, 6:2
Taylor Townsend (USA) - Arina Rodionowa (Australia, Q) 6:2, 6:3
Laura Siegemund (Niemcy) - Katie Swan (Wielka Brytania, WC) 6:2, 6:4
Barbora Strycova (Czechy) - Łesia Curenko (Ukraina, 32) 6:3, 6:2
Elise Mertens (Belgia, 21) - Fiona Ferro (Francja) 6:2, 6:0
Monica Niculescu (Rumunia, WC) - Andrea Petković (Niemcy) 2:6, 6:2, 7:5
Tamara Zidansek (Słowenia) - Eugenie Bouchard (Kanada) 6:3, 5:7, 8:6
Qiang Wang (Chiny, 15) - Wiera Łapko (Białoruś) 6:2, 6:2
Sloane Stephens (USA, 9) - Timea Bacsinszky (Szwajcaria) 6:2, 6:4
Yafan Wang (Chiny) - Tereza Martincova (Czechy, Q) 6:2, 7:5
Katerina Siniakova (Czechy) - Jekaterina Aleksadrowa (Rosja) 2:6, 6:1, 6:1
Johanna Konta (Wielka Brytania, 19) - Ana Bogdan (Rumunia, Q) 7:5, 6:2
Amanda Anisimova (USA, 25) - Sorana Cirstea (Rumunia) 6:3, 6:3
Magda Linette (Polska) - Anna Kalinska (Rosja, Q) 6:0, 7:6(9)
Kristina Mladenović (Francja) - Witalia Diaczenko (Rosja) 7:5, 6:7(4), 6:2
Petra Kvitova (Czechy, 6) - Ons Jabeur (Tunezja) 6:4, 6:2

poniedziałek, 1 lipca

Elina Switolina (Ukraina, 8) - Daria Gawriłowa (Australia) 7:5, 6:0
Margarita Gasparian (Rosja) - Anna-Lena Friedsam (Niemcy) 6:4, 6:4
Marie Bouzkova (Czechy, LL) - Mona Barthel (Niemcy) 6:3, 6:3
Maria Sakkari (Grecja, 31) - Bernarda Pera (USA) 7:6(4), 6:3
Petra Martić (Chorwacja, 24) - Jennifer Brady (USA) 3:6, 6:3, 6:4
Anastazja Potapowa (Rosja) - Jil Teichmann (Szwajcaria) 2:6, 6:4, 6:1
Danielle Collins (USA) - Zarina Dijas (Kazachstan) 6:3, 7:5
Anastasija Sevastova (Łotwa, 12) - Kristie Ahn (USA, Q) 6:3, 6:4
Madison Brengle (USA) - Marketa Vondrousova (Czechy, 16) 6:4, 6:4
Karolina Muchova (Czechy) - Aleksandra Krunić (Serbia) 7:5, 6:2
Heather Watson (Wielka Brytania) - Caty McNally (USA, Q) 7:6(3), 6:2
Anett Kontaveit (Estonia, 20) - Shelby Rogers (USA) 6:0, 3:6, 6:4
Su-Wei Hsieh (Tajwan, 28) - Jelena Ostapenko (Łotwa) 6:2, 6:2
Kirsten Flipkens (Belgia) - Dalila Jakupović (Słowenia) 6:1, 6:3
Monica Puig (Portoryko) - Anna Karolina Schmiedlova (Słowacja) 5:7, 6:4, 7:5
Karolina Pliskova (Czechy, 3) - Lin Zhu (Chiny) 6:2, 7:6(4)

Simona Halep (Rumunia, 7) - Alaksandra Sasnowicz (Białoruś) 6:4, 7:5
Mihaela Buzarnescu (Rumunia) - Jessica Pegula (USA) 6:4, 6:4
Wiktoria Azarenka (Białoruś) - Alize Cornet (Francja) 6:4, 6:4
Ajla Tomljanović (Australia) - Daria Kasatkina (Rosja, 29) 6:3, 6:1
Madison Keys (USA, 17) - Luksika Kumkhum (Tajlandia) 6:3, 6:2
Polona Hercog (Słowenia) - Viktoria Kuzmova (Słowacja) 4:6, 7:6(5), 7:5
Cori Gauff (USA, Q) - Venus Williams (USA) 6:4, 6:4
Magdalena Rybarikova (Słowacja) - Aryna Sabalenka (Białoruś, 10) 6:2, 6:4
Karolina Woźniacka (Dania, 14) - Sara Sorribes (Hiszpania) 5:4 i krecz
Weronika Kudermetowa (Rosja) - Ysaline Bonaventure (Belgia, Q) 6:2, 6:4
Yanina Wickmayer (Belgia, Q) - Rebecca Peterson (Szwecja) 6:4, 6:3
Shuai Zhang (Chiny) - Caroline Garcia (Francja, 23) 6:4, 6:0
Sofia Kenin (USA, 27) - Astra Sharma (Australia) 6:4, 6:2
Dajana Jastremska (Ukraina) - Camila Giorgi (Włochy) 6:3, 6:3
Viktorija Golubić (Szwajcaria) - Iga Świątek (Polska) 6:2, 7:6(3)
Julia Putincewa (Kazachstan) - Naomi Osaka (Japonia, 2) 7:6(4), 6:2

Zobacz także:
Wimbledon: Hurkacz i Majchrzak poznali rywali. Federer i Nadal w jednej połówce
Wimbledon: Świątek i Linette poznały przeciwniczki. Możliwy mecz Polki z Osaką

ZOBACZ WIDEO Iga Świątek może znowu zaskoczyć. Nadzieje są bardzo duże

Czy Andżelika Kerber obroni tytuł?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL