Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Cori Gauff Getty Images / Tim Clayton / Na zdjęciu: Cori Gauff

Tenis. Greta Thunberg przykładem dla Cori Gauff. "Świat musi się do tego przyzwyczaić"

Rafał Smoliński
Rafał Smoliński
15-letnia Cori Gauff jest jednym z objawień kończącego się powoli sezonu tenisowego. Amerykanka wyznała, że interesuje się nie tylko sportem. Jedną z jej ulubionych postaci młodego pokolenia jest szwedzka aktywistka, Greta Thunberg.

Przyszłość należy do dzieci, a młode pokolenie doskonale zdaje sobie z tego sprawę. Jeszcze w zeszłym roku Greta Thunberg protestowała samotnie przed szwedzkim parlamentem, aby poruszyć kwestię klimatu. Teraz jest liderką ogólnoświatowego nurtu i zyskała międzynarodową sławę.

Thunberg zwróciła uwagę swoją osobą także Cori Gauff. 15-letnia Amerykanka dopiero co wygrała w Linzu swój pierwszy turniej WTA i nie ukrywa, że śledzi poczynania młodej Szwedki. - Młodzi ludzie kierują ruchami i wydaje mi się, że świat musi do tego przywyknąć, ponieważ jesteśmy przyzwyczajeni do starszych ludzi mówiących nam, co mamy robić - wyznała zdolna reprezentantka USA w rozmowie z "The Guardian".

- Moje pokolenie właśnie uznało, że nadszedł czas, aby samemu o tym mówić. Często śledzę ruch klimatyczny i uczę się o tym, jak możemy się lepiej zmieniać, przynajmniej jeśli chodzi o siebie i styl życia naszej rodziny - dodała Gauff, która w poniedziałek zadebiutowała w Top 100 rankingu WTA.

ZOBACZ WIDEO: Mistrzostwa świata w lekkoatletyce Doha 2019: Wojciech Nowicki zdradza, jak dowiedział się o medalu

Sprawy związane z klimatem Ziemi nie są jedynymi, które interesują młodą tenisistkę. Gauff poświęca sporo uwagi kwestii życia Afroamerykanów. Jej sukcesy na światowych kortach sprawiają, że jej przesłanie może dotrzeć do szerszego grona odbiorców.

Zobacz także:
Danił Miedwiediew potrzebuje odpoczynku. Nie zagra w Moskwie
Ismaning: Karol Drzewiecki i Szymon Walków pokonani w deblu

Czy Cori Gauff awansuje do Top 10 przed osiągnięciem 18. roku życia?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (3):

 • kosiarz.trawnikow Zgłoś
  Dlaczego Redakcja wciąż uprawia brzydki proceder kasowania regulaminowych komentarzy? Może Redakcyjni Eksperci wejdą wreszcie otwarcie w interakcję z czytelnikami i zabiorą głos na
  Czytaj całość
  forum? Nie skrywajcie tak mocno swojej erudycji tenisowej i błyskotliwej przenikliwości. Pozwólcie nam, komentującym artykuły, czerpać z Waszej krynicy tenisowej wiedzy.
  • Witalis Zgłoś
   Od sportowego portalu oczekiwałbym informacji o sportowych wzorcach 15-letniej zawodniczki, a nie eseju o poczynaniach Grety Thunberg. Wiele nie-sportowych portali pisze o Grecie i jej
   Czytaj całość
   podróży "ekologicznym" jachtem do N.Jorku (a w ślad za nią podróż samolotem 5-osobowej załogi w celu sprowadzenia jachtu z powrotem do Europy).
   • fanka Rożera Zgłoś
    Jestem pewna na 2375, że Greta Thunberg od początku inspirowała się Maestro. W jej oczach jest ta sama pasja, któą dostrzegam w źrenicach Rożera.

    Komentarze (3)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL