Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Jamie MurrayGetty Images / Tim Clayton/Corbis / Na zdjęciu: Jamie Murray

Tenis. Jamie Murray uważa, że przełożenie Wimbledonu może być niewykonalne. "Należy wziąć pod uwagę czynniki zewnętrzne"

Marcin Motyka
Marcin Motyka
Z powodu pandemii koronawirusa Wimbledon stoi pod znakiem zapytania. Organizatorzy rozważają przełożenie turnieju, ale zdaniem Jamie'ego Murraya może to okazać się niewykonalne. - Należy wziąć pod uwagę czynniki zewnętrzne - podkreślił Brytyjczyk.

W przyszłym tygodniu ma zostać podjęta decyzja w sprawie rozegrania Wimbledonu. Najsłynniejszy turniej tenisowy świata planowo powinien odbyć się w dniach 29 czerwca - 12 lipca, lecz z powodu pandemii koronawirusa ten termin jest mało prawdopodobny. Działacze All England Lawn Tennis Clubu (AELTC) rozważają przełożenie bądź nawet odwołanie imprezy.

Swoją opinię w tym temacie wyraził Jamie Murray. Były lider deblowego rankingu ATP oraz dwukrotny mistrz wielkoszlemowy w grze podwójnej w grze podwójnej (Australian Open i US Open 2016) wątpi, że turniej uda się rozegrać planowo.

- Zostały jeszcze trzy miesiące i wiele może się zmienić. Organizatorzy bardzo ciężko pracują, by nie odwoływać turnieju - powiedział Brytyjczyk w rozmowie z BBC Scotland.

Najczęściej powtarzanym nieoficjalnym scenariuszem jest przełożenie Wimbledonu o kilka tygodni. Jednak Murray zaznaczył, że nie będzie to takie proste. 

- Nie wiem, czy uda się przełożyć turniej. A, jeśli tak, to na jak odległy termin. Jeżeli turniej zostanie przesunięty o kilka miesięcy, należy wziąć pod uwagę czynniki zewnętrzne. Na kortach Wimbledonu można grać do godz. 22:00. Ale, gdy turniej odbędzie się później, harmonogram może być inny ze względu na to, iż o wcześniejszej porze będzie zapadał zmrok - stwierdził 34-latek z Dunblane.

Andy i Jamie Murrayowie marzą, by razem zagrać w Wimbledonie. "Mam nadzieję, że otrzymamy taką szansę"

ZOBACZ WIDEO: Kiedy odbędą się igrzyska olimpijskie w Tokio? "Zaczyna się wielka gra strategiczna"Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Czy uważasz, że Wimbledon powinien zostać przełożony?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL