Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Novak DjokovićGetty Images / Clive Brunskill / Na zdjęciu: Novak Djoković

Tenis. Media: Wimbledonu w 2020 roku nie będzie. Powodem pandemia koronawirusa

Mateusz Domański
Mateusz Domański
Media donoszą, że w tym roku nie będziemy emocjonować się zmaganiami w ramach Wimbledonu. Powodem jest oczywiście szalejąca pandemia koronawirusa, która sparaliżowała świat sportu.

Wiceprezes Niemieckiego Związku Tenisowego Dirk Hordorff stwierdził podczas rozmowy z "L'Equipe", że najpóźniej w środę zapadnie decyzja o anulowaniu tegorocznej edycji Wimbledonu. Takie informacje przekazał również Reuters.

Hordorff przyznał, że w zasadzie organizatorzy Wimbledonu już postanowili, co zrobić z tegoroczną odsłoną zmagań. Zdaniem niemieckiego działacza, w 2020 roku nie obędzie się żaden z zaplanowanych w kalendarzu turniejów na trawie.

- To jedyna możliwa i rozsądna decyzja. Nie widzę przeszkód, by w końcówce roku grać na mączce, ale nie ma szans, by turnieje na trawie odbyły się na przykład w październiku, bo panuje wtedy zbyt duża wilgoć - powiedział Dirk Hordorff w rozmowie z "L'Equipe".

ZOBACZ WIDEO: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny film

Według planów, zawodnicy mieli rywalizować w ramach Wimbledonu w dniach 29 czerwca - 12 lipca. Dodajmy, że podjęto również decyzję o przełożeniu między innymi wielkoszlemowego Rolanda Garrosa. Ponadto zawieszono rywalizację w ramach ATP i WTA oraz ITF.

Jak przekazał Hordorff, decyzja Francuskiego Związku Tenisowego o zmianie daty rozgrywania Rolanda Garrosa na 20 września - 4 października wywołała spore oburzenie w środowisku tenisowym. Problemem jest to, że prezes Bernard Giudicelli nie skonsultował z nikim tego tematu.

Czytaj także:
- Eksperci Tennis Channel wybrali najlepszego w dziejach. Najwięcej pierwszych miejsc dla Sereny Williams 

- Urszula Radwańska zachęca: Zostań w domu i trenuj 

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

na Facebooku.

Komentarze (5):

Wszystkie komentarze (5)

Komentarze (5)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL