Najnowsze Wyniki/Kalendarz
korty tenisoweFacebook / Tenis Kozerki/Facebook / Na zdjęciu: korty tenisowe

Koronawirus. W Czechach sytuacja poprawia się. Otwarto korty tenisowe

Szymon Łożyński
Szymon Łożyński
Optymistyczne wiadomości od naszych południowych sąsiadów. Restrykcyjne środki wdrożone przez czeski rząd zaczynają przynosić efekty. Epidemia koronawirusa w Czechach spowolniła. Otwarto między innymi korty tenisowe.

Oczywiście sytuacja nie jest jeszcze idealna (nadal obowiązuje stan wyjątkowy). Liczba nowych przypadków zakażenia koronawirusem u naszych południowych sąsiadów znacznie jednak spadła. Dlatego w Czechach od wtorku możliwe jest indywidualne uprawianie takich sportów jak: tenis i golf - poinformował portal "Tennis Magazin". 

- Sami mamy stosunkowo dobrą kontrolę nad epidemią - powiedział czeski minister zdrowia Adam Vojtech, a wicepremier Karel Havlicek dodał: - Od wtorku dozwolone są indywidualne zajęcia sportowe na boiskach. 

Można również biegać i jeździć rowerem w parkach oraz chodzić na spacery. Jeśli uprawia się sport, gdzie może przebywać więcej ludzi, to wymagane jest noszenie maseczek. W lasach rowerzyści i biegacze mogą natomiast poruszać się bez maseczek. 

ZOBACZ WIDEO: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny film

Na razie nie wiadomo, jak będzie wyglądał powrót zawodowych tenisistów w Czechach do treningów i gry. Rząd nie podał informacji, czy będzie możliwe otwarcie klubów tenisowych i golfowych w najbliższych dniach. 

Czesi, podobnie jak Polska, bardzo szybko wprowadzili restrykcyjne zasady w walce z pandemią koronawirusa. Dziesięć dni po pierwszym przypadku COVID-19, nasi południowi sąsiedzi zamknęli szkoły, teatry, kina i odwołali wszystkie wydarzenia sportowe. Wprowadzono stan wyjątkowy i mocno ograniczono wyjścia mieszkańców z domów. 

Sytuacja się poprawia, ale na razie rząd łagodnie zmniejsza restrykcje. Zaczął od pozwolenia obywatelom na więcej swobody w aktywności fizycznej na świeżym powietrzu. 

Łącznie w Czechach koronawirusem zakaziło się prawie 5000 osób. 80 zmarło.

Czytaj także:
Rozgrywki zawieszone. Stefanos Tsitsipas opowiedział, jak wygląda teraz funkcjonowanie tenisistów
Odważne zdjęcie ciążowe Dominiki Cibulkovej. Hejterzy ruszyli do ataku

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

na Facebooku.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL