Najnowsze Wyniki/Kalendarz
widok na dach kortu im Philippe'a Chatriera Getty Images / Aurelien Meunier / Na zdjęciu: widok na dach kortu im. Philippe'a Chatriera

Szef francuskiego tenisa do Gaela Monfilsa: Roland Garros odbędzie się

Marcin Motyka
Marcin Motyka
Bernard Giudicelli, szef Francuskiej Federacji Tenisa (FFT), jest przekonany, że wielkoszlemowy Roland Garros zostanie rozegrany jesienią. Wyjawił to w rozmowie z Gaelem Monfilsem.

W weekend Bernard Giudicellipowiedział, że "trwają pracę, aby Roland Garros odbył się". Minęło kilka dni i optymizm prezydenta Francuskiej Federacji Tenisa (FFT) jeszcze wzrósł. Na tyle, że w rozmowie z Gaelem Monfilsem przekazał tenisiście, że turniej zostanie rozegrany.

- Tak, potwierdzam ci, Gael, Roland Garros odbędzie się - powiedział Giudicelli w rozmowie z Monfilsem na portalu Twitch, cytowany przez dziennik "L'Equipe". - Zorganizujemy turniej, abyś mógł go wygrać - dodał.

Na te słowa Monfils odparł: - Postaram się wygrać, ale wiesz, Bernard, jest ktoś, kto od 12 lat w Rolandzie Garrosie jest przede mną - powiedział Francuz, odnosząc się do Rafaela Nadala, który wygrał 12 z ostatnich 15 edycji paryskiego turnieju.

Giudicelli powiedział też, że nie chce, aby turniej odbył się za zamkniętymi drzwiami. - Preferuję Rolanda Garrosa z pełną widownią. Nie przywiązuje się do założeń rozegrania turnieju za zamkniętymi drzwiami. Dzięki rozbudowie obiektu i wprowadzeniu środków ostrożności możemy wyobrazić sobie imprezę z ograniczoną liczbą kibiców, tak aby ochronić ich oraz tenisistów. Ale o wszystkim zadecyduje rząd.

Francisco Roig o sytuacji Rafaela Nadala: Przerwa od tenisa mu nie odpowiada, ale może wydłużyć jego karierę

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Rosjanie prowokują Cristiano Ronaldo

Czy wierzysz w słowa Bernarda Giudicellego?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL