Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Afridza Munandar Twitter / Na zdjęciu: Afridza Munandar

MotoGP: poważny wypadek w Asia Talent Cup. Afridza Munandar zginął na torze Sepang

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
Do fatalnie wyglądającego wypadku doszło podczas wyścigu Asia Talent Cup tuż po zakończeniu kwalifikacji MotoGP do Grand Prix Malezji. Afridza Munandar został przetransportowany do szpitala w stanie krytycznym. Jego życia nie udało się uratować.

Seria Asia Talent Cup towarzyszy wyścigom MotoGP rozgrywanym w Azji i ma pomagać w wyszukiwaniu nowych talentów. Sobotnia rywalizacja na torze Sepang zakończyła się fatalnie dla dwójki zawodników.

W dziesiątym zakręcie zderzyli się Afridza Munandar oraz Shinji Ogo. Ten pierwszy miał doznać poważnych obrażeń wewnętrznych i został przetransportowany helikopterem do szpitala w Kuala Lumpur. Lekarze od początku oceniali jego stan jako krytyczny.

Niestety, po kilkudziesięciu minutach ze szpitala dotarła wiadomość, że życia Munandara nie udało się uratować.

Czytaj także: Williams będzie zwlekać z następcą Kubicy

"Ze smutkiem informujemy, że zawodnik Asia Talent Cup, Afridza Munandar, zmarł po wypadku w pierwszym wyścigu ATC. Składamy kondolencje rodzinie i przyjaciołom Afridzy" - przekazało MotoGP.

Munandar uważany był za wielką nadzieję azjatyckiego motorsportu. 20-latek do tego momentu zajmował trzecie miejsce w klasyfikacji Asia Talent Cup z szansami na tytuł mistrzowski.

Sobotni wyścig na torze Sepang został przerwany czerwoną flagą i nie został wznowiony ze względu na brak helikoptera medycznego na miejscu.

Czytaj także: Robert Kubica znów łączony z Ferrari

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL